de bal via de onderkant van de lat het veld weer in stuiterde. Het was geen wedstrijd om echt tevreden over te zijn, doch door de overwinning bleef Ajax meedoen voor de titel. Speciaal tintje De wedstrijden tegen PSV blijven ontmoetingen met een speciaal tintje. Dat begint al met de sportieve rivaliteit tussen de leiding van de twee verenigingen. Meestal worden er twee voor het publiek attractieve ploegen het veld ingestuurd met enkele A-selectiespelers. Ook dit maal werd het talrijk opgekomen publiek op zijn wenken bediend. Bij Ajax deden Babangida, Benni, Sibon en Hoekstra mee en aan PSV-zijde Lucius, Van der Doelen, Demo, Rommedahl en Kolkka. Deze partij was andere koek dan de wedstrijd tegen AZ. Vanaf het eerste fluitsignaal ontspon zich een interessant duel waarin beide ploegen voor de winst speelden. Bij de eerste de beste aanval was het al bijna raak. Uit een corner schampte Benni de paal. Tien minuten later was PSV aan zet. Kolkka speelde zich prachtig vrij, maar In de topper tegen De Graafschap boog Ajax binnen tien minuten een 2-0 achterstand om in een 3-2 voorsprong. Ajax' derde werd gescoord door Richard Knopper. Ajax 2 trad tegen PSV 2 aan met Benni (foto), Babangida, Sibon, en Hoekstra in de gelederen. in plaats van de bal aan een van zijn totaal vrijstaande ploeggenoten af te geven was hij zelfzuchtig en schoot hij zonder succes op doel. Toch zou PSV de score openen. Spits Konings verrichtte veel loop-, duw en trekwerk voor zijn teamgenoten. Hij schermde de bal goed af en gaf hem op het juiste moment mee aan Rommedahl, die met een lob Ajax-doelman Casper Nelis verschalkte. Al snel wist Ajax de opgelopen achterstand teniet te doen. Met buitenkant rechts bediende Gerald Sibon Tijjani Babangida, uit wiens strakke voorzet Peter Hoekstra in de 24ste minuut 1-1 maakte. In de 32ste minuut wilde Pascal Heye de bal met zijn borst stoppen, maar de bal kwam bij PSV'er Evers terecht, die op Casper Nelis afkon gaan en deze buitenkans gebruikte om 2-1 op het scorebord te laten zetten. Weer bleek Ajax binnen twee minuten in staat om de stand recht te trekken en weer was het Gerald Sibon die, na een foutieve uittrap van de doelman, voor de assiste zorgde waaruit ditmaal Benni beheerst de gelijkmaker scoorde. Nadat de Zuid-Afrikaan een paar minuten later voorlangs had geschoten, kwam Ajax in de 43ste minuut op voorsprong. Michael Lamey gaf een goede, lange pass op Babangida en weer was het Peter Hoekstra die scoorde: 3-2, en dat was tevens de ruststand. De spelers waren amper uit de kleedkamer gekomen of de gelijkmaker lag al in de Ajax-goal. Tim de Cler gaf goed rugdekking door naar binnen te knijpen maar zijn terugspeelbal ging met veel tegeneffect langs Casper Nelis. In de 54ste minuut vond Michael Lamey weer Babangida en nu was het Benni die uit de pass van Baba 4-3 scoorde. Daarna kende Ajax een paar benauwde momenten. Zo wist Robert-Jan Ravensbergen met een sliding ternauwernood een tegendoelpunt te voorkomen. Elk moment kon PSV de verdiende gelijkmaker scoren, maar zoals dat zo vaak in het voetbal gaat, viel de goal aan de andere kant. In de 87ste minuut nam Gerald Sibon een vrije trap, de keeper stopte de bal half en de voor Benni ingevallen Brutil Hosé scoorde 5-3. Kraker Vervolgens wachtte de kraker tegen koploper De Graafschap, dat speelde met Eli Louhenapessy en Rody Turpijn in de gelederen. Het is toch even wennen om deze spelers in het klassieke blauw-wit te zien spelen in plaats van het vertrouwde rood-wit. Al in de negende minuut kwam Ajax achter te staan door een doelpunt van Baakman, waarvan iedereen behalve scheidsrechter Letschert veronderstelde dat het buitenspel was. Na deze tegenvaller probeerde Ajax het spel naar zich toe te trekken, waar het optisch ook in slaagde, maar echt gevaarlijk werd het niet. Toen de wisselwerking tussen Robert-Jan Ravensbergen en Pascal Heye niet optimaal functioneerde, wist Rody Turpijn te profiteren en met 0-2 op het scorebord gingen de ploegen rusten. In de 50ste minuut had Ajax de pech dat AJAX MAGAZINE MEI 1999 129

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 129