voortdurend aftasten van waar de mogelijkheden lagen. Dat maakte het voor het publiek niet echt aantrekkelijk. In de 22ste minuut werd Ajax een vrije trap buiten het strafschopgebied toegekend. Mitchell Piqué krulde de bal a la Michel Platini buiten bereik van doelman Panu in de bovenhoek. De Finse keeper in Friese dienst, wie bij dit doelpunt geen blaam trof, zou in de tweede helft nog van zich doen spreken door de ene na de andere formidabele redding te verrichten. Aan de voor de rust gescoorde gelijkmaker zat duidelijk een buitenspelluchtje. Uit een door Johan Hansma genomen vrije trap kwam de bal uiteindelijk terecht bij Denneboom, die zich in discutabele positie bevond en op de grond liggend de bal in de draai het doel inwerkte. Ajax creëerde in de tweede helft een paar goede kansen, maar de goalie van Heerenveen wilde van geen wijken weten. Doordat beide elftallen beduidend minder behoudend speelden, was Heerenveen eveneens een paar maal gevaarlijk dicht bij een doelpunt. Ook Fred Grim stond op zijn post, maar tegen een inzet van Ivan Tzvetkov was hij kansloos en wat Ajax daarna ook probeerde om de gelijkmaker te scoren, de stand bleef 2-1 in het voordeel van de Friezen. Niet echt tevreden Aan AZ was duidelijk te merken dat de ploeg dit jaar heel stroef draait. Daardoor sluipt onzekerheid in het spel en dat uitte zich vooral in foutieve passes in de Alkmaarder achterhoede die Ajax de mogelijkheid boden om een voorsprong te nemen. Brutil Hosé was twee maal dicht bij een treffer na zelf de bal onderschept te hebben. Zijn vizier stond tot de vijftiende minuut nog niet op scherp, maar daarna zag hij kans om 1-0 te scoren. Tien minuten later kwam Chris Kanu, na door Brutil Hosé te zijn aangespeeld, in de ideale positie om 2-0 te scoren, maar hij treuzelde iets te lang waardoor de keeper van AZ Andy van der Meyde bracht tegen AZ Ajax' tweede doelpunt op zijn naam. tijdig kon ingrijpen. Pal daarna was het in een vergelijkbare situatie precies andersom, maar nu was het niet de keeper doch een verdediger die Hosé de voet dwars zette. Het bleek slechts uitstel van executie, want uit een pass van Kofi Mensah maakte Andy van der Meyde 2-0. AZ had door deze achterstand niets meer te verliezen en probeerde van alles om de score een draaglijker aanzien te geven. Twee maal was men dicht bij succes, maar Serge van den Ban voorkwam dit door goed keeperswerk. In de tweede helft kwam het gevaar met name van Brutil Hosé, maar hij was niet gelukkig in de afwerking. Eerst schoot hij in vrijstaande positie de bal tegen keeper Jensen aan, later miste hij finaal na een aanval met Arno Splinter en Andy van der Meyde en zijn derde poging tot scoren mislukte doordat AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 127