Succesvolle inhaalslag A(JAK 2 ■Bn MW nam Ajax vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief, maar de fXjhburgse degradatiekandidaat was duidelijk naar Amsterdam afgereisd met de doelstelling een punt weg te slepen en tegen het sterk verdedigende MW had ^Hkrdft meteen een pasklaar concept. AflBHMbest daardoor tot de 37ste minuut wachten eer het op voorsprong kwam. Pascal Heye leidde een goed opgezette aanval in, waarbij hij door op het juiste moment in te schuiven de aan Mitchell Piqué afgegeven bal terug kon ontvangen en doorspelen aan Richard Knopper. Diens schot op doel werd door verdediger Pim Moonen met de hand gestopt. Arno Splinter schoot de strafschop onberispelijk door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst in. Dat Moonen uit het veld werd gestuurd bleek niet vanwege de bewuste handsbal te zijn maar was een sanctie voor het protesteren tegen de toegekende strafschop. Na de tegengoal kroop MW uit zijn verdedigende stellingen, wat enkele mogelijkheden voor de bezoekers opleverde die echter zonder gevolgen bleven voor Ajax. In tegendeel zelfs want Door de achterstallige wedstrijden in te halen kon Ajax 2 eindelijk de jacht op De Graafschap openen. Voor de Pasen wist het team van Jan Olde Riekerink met nog twee wedstrijden te spelen de voorsprong van De Graafschap terug te brengen tot vijf punten, waardoor het overnemen van de koppositie een reële mogelijkheid werd. Raphael Supusepa aan de bal in de wedstrijd tegen MW. A la Platini De laatste jaren worden de wedstrijden tegen Heerenveen in een druilerige regen afgewerkt en dat was dit keer niet anders. Gedurende de gehele wedstrijd regende het en toen Ajax ook nog tegen een nederlaag opliep, werd de avond er voor de Ajax- aanhangers niet gezelliger op. Met Froylan Ledezma voor het eerst sinds lange tijd weer in de basis en Fred Grim in de goal begon Ajax behoudend aan de wedstrijd. Het was van beide kanten een door het aanvallender spel van MW kreeg Ajax wat meer ruimte en dat resulteerde in de 41ste minuut in 2-0. Na een goede actie passte Pascal Heye op Andy van der Meyde, die voortreffelijk voorzette en Brutil Hosé de mogelijkheid gaf te scoren. De eerste echte kans in de tweede helft was voor Richard Knopper na een combinatie met Pascal Heye en Brutil Hosé. Tot twee maal toe stond een verdediger hem echter in de weg. De derde goal bleef lang uit, maar het wachten was alleszins de moeite waard. Aangespeeld door Mitchell Piqué draaide Brutil Hosé met rechts van zijn tegenstander weg om met links hard in te schieten: 3-0. Het laatste doelpunt aan Ajax-zijde was een eigen fabrikaat van MW. Een voorzet van Darl Douglas werd door Oczan Sonkaja in het eigen doel gewerkt. Na de 4-0 sloop bij enkele spelers nonchalance in het spel. Zo had balverlies van Michael Lamey tot gevolg dat Quido Lanzaat in het strafschopgebied een overtreding moest begaan om te trachten de fout te corrigeren. Ramon Lacroix bracht door het benutten van de toegekende strafschop de eindstand op 4-1. 126 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 126