Ajax - Feyenoord 2-1 Amstel Cup - woensdag 14 april 1999 - Amsterdam ArenA - 35.000 Het stadion ontplofte toen Mario Melchiot Ajax met een droge schuiver door de benen van keeper Dudek de overwinning bezorgde. Ajax speelt op 13 mei de bekerfinale tegen Fortuna Sittard, dat tot veler verrassing te sterk bleek voor PSV. Ajax: Van der Sar; Vierklau (77. Mensah), Melchiot, Oliseh, De Cler; Knopper, Litmanen, Witschge; Wamberto, Benni (8. Arveladze), Gronkjasr Trainer: Jan Wouters Feyenoord: Dudek; Gyan, Van Wonderen, Konterman, Graff; Bosvelt, Van Gastel, Paauwe; Cairo (46. Tomasson), Cruz, Van Vossen (76. Vos) Trainer: Leo Beenhakker Scoreverloop: 45. Wamberto 1-0, 55. Van Gastel 1-1, 71. Melchiot 2-1 Scheidsrechter: Roelof Luinge Gele kaarten: Witschge (Ajax), Bosvelt, Van Vosen (Feyenoord) Rode kaart: Gyan (Feyenoord) Man of the Match: Richard Knopper Bijzonderheden: Dani, Rudy, Tobiasen en Sier ontbreken bij Ajax wegens blessures. In de halve finale van het toernooi om de Amstel Cup laat Ajax eindelijk weer eens zien dat het nog steeds kan voetballen. Er worden veel kansen gecreëerd en op slag van rust is het Wamberto die een van deze kansen weet om te zetten in een doelpunt. In de 55ste minuut komt Feyenoord op gelijke hoogte door een perfect genomen vrije trap van Jean Paul van Gastel. De strijd gaat geruime tijd gelijk op, maar iets minder dan twintig minuten voor tijd maakt Mario Melchiot het winnende doelpunt. In de heropende race op de gelijkmaker krijgt Feyenoord een tegenslag te verwerken als het één minuut na de treffer wordt Commentaar: geconfronteerd met een rode kaart. Scheidsrechter Luinge legt Christian Gyan deze sanctie op wegens een overtreding op Wamberto. Ajax speelt de wedstrijd tegen tien man zonder al te veel problemen uit en houdt zodoende zicht op Europees voetbal. In de finale zal tegenstander Fortuna Sittard moeten worden bedwongen om direct zeker te zijn van een plaatsje in het UEFA-Cuptoernooi. 'Wij wilden en Ajax moest. Zelfs toen het 2-1 stond was het nog een open wedstrijd, maar na de rode kaart was het een lange weg naar de goal en konden we alleen nog hopen op een "lucky".' (Leo Beenhakker) 'De spelers waren op een punt gekomen dat ze dachten: zo kan het niet verder. Nu zie je het resultaat daarvan.' (Jan Wouters) Ik ben enerzijds blij met de overwinning. Die hadden we heel hard nodig. Anderzijds dacht ik: wat een stelletje klootzakken zijn jullie eigenlijk dat jullie wachten tot het water je aan de lippen staat voor je echt de strijd aan gaat.' (Jan Wouters) 'Wilt u het woord klootzakken veranderen in stommelingen?' (David Endt) 'Het is momenteel een beetje zoeken bij ons, maar nu hebben we weer wat laten zien.' (Jari Litmanen) Andere uitslag: 13-04 PSV - Fortuna Sittard 1-3 AJAX MAGAZINE MEI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 121