Ajax - Barcelona 2-2 Frank de Boer, hier pogend Richard Witschge de bal te ontfutselen, maakte in de erewedstrijd voor Johan Cruijff zijn rentree in de Amsterdam ArenA. Erewedstrijd Johan Cruijff - dinsdag 6 april 1999 - Amsterdam ArenA - 49.500 Ajax: Van der Sar (65. Grim); Melchiot (45. Verlaat), Oliseh (45. Silooy), Blind (14. Vierklau), De Cler (45. Kreek); Knopper(45. Winter), Litmanen (45. Jonk), Witschge (45. Seedorf); Babangida (45. Finidi), Arveladze (45. Bosman), Hoekstra (45. Roy) Trainer: Jan Wouters Barcelona: Hesp (45. Arnau); Reiziger, F. de Boer, Bogarde (45. Nadal), Abelardo (45. Pellegrino); Guardiola (45. Roger), Celades, Cocu (45. Mario); Figo (45. Giovanni), Kluivert (45. Anderson), Rivaldo (45. Zenden) Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 26. Arveladze 1-0, 56. Pellegrino 1-1, 72. Anderson 1-2, 90. Roy 2-2 Scheidsrechter: Jaap Uilenberg (Wout Schaap) Bijzonderheden: Een avond vol nostalgie en herinneringen aan het roemruchte en succesvolle verleden wordt afgesloten door Ajacieden uit een iets nabijer verleden. Tezamen met de spelers van het "gouden Ajax' uit de jaren zeventig zorgen zij voor een onvergetelijke avond ter ere van Johan Cruijff. Een gedenkwaardige happening met ontroerende momenten. Zo neemt Robbie de Wit de aftrap en vertoont Marco van Basten nog één maal zijn kunsten in het Ajax-shirt. De enorme drukte die dan al in en rond het stadion is ontstaan, bewijst dat het publiek de ontmoeting tussen de oud-Ajacieden niet ziet als zomaar een voorwedstrijd. Namens het Ajax in het uittenue scoort Commentaar: Jan Wouters twee doelpunten. Marco van Basten redt, op aangeven van Johan Cruijff, de eer voor het rood witte Ajax met één treffer. Na de duik in het verleden is het tijd voor het duel tussen de spelers uit het heden. In de hoofdwedstrijd is het Barcelona van Louis van Gaal, Patrick Kluivert en de gebroeders De Boer, die hartstochtelijk worden toegejuicht, de tegenstander van Ajax. Het huidige elftal van trainer Jan Wouters wordt na de rust vervangen door ex-Ajacieden die hun voetbalcarrière momenteel elders voortzetten. Namens deze oude bekenden zet Bryan Roy in de 90ste minuut de laatste en tevens gelijkmakende treffer op de borden. Ajax tegen Barcelona eindigt in 2-2. De slotscène van de avond wordt ingeluid door Michael van Praag. Hij benoemt Johan Cruijff tot erelid van Ajax, de hoogste onderscheiding die de club kent. Een ereronde van alle (ex-)Ajacieden vormt het definitieve einde van een legendarische avond. Dit doet me heel veel. Het was geen opgefokt gedoe, het kwam uit het hart zelf.' (Johan Cruijff) 'Het was niet een feest voor mij alleen, maar voor alle Ajacieden. De hele avond was één groot hoogtepunt.' (Johan Cruijff) 'Het was echt een prachtige avond. Voor het eerst weer met het Ajax-shirt, een zeer emotioneel moment. Het is een eer dat Johan Cruijff mij heeft uitgenodigd.' (Bryan Roy) AJAX MAGAZINE MEI 1999 117

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 117