volle - Ajax 1-2 Amstel Cup - woensdag 24 maart 1999 - Oosterenk-stadion, Zwolle - 7.000 Invaller Gerald Sibon heeft reden voor een triomfantelijk gebaar nadat hij Ajax met zijn eerste balcontact op een 2-1 voorsprong heeft gebracht. Timmer; Den Ouden, Boekweg, Sinkgraven (81. Van den Belt), Van der Haar; Roelofsen, Bosschaart (70. Derksen), Boudesteijn, Zijm; Slot, Ristila (65. Tuhuteru) Dwight Lodeweges Van der Sar; Mensah, Blind (46. Gorré), Melchiot, De Cler; Rudy, Litmanen, Witschge; Babangida, Benni (61. Sibon), Wamberto Jan Wouters Litmanen voor de 0-1, maar wanneer FC Zwolle vlak na de theepauze de gelijkmaker laat aantekenen, lijkt er een verrassing in de lucht te hangen. Als Gerald Sibon in de 61ste minuut invalt voor Benni wordt het Zwolse luchtkasteel met de grond gelijk gemaakt. Zijn eerste balcontact wordt Ajax' tweede doelpunt en dat blijkt voldoende om de halve finale te bereiken. In de Amsterdam ArenA zal Ajax opponent Feyenoord moeten verslaan om uitzicht te houden op de enige nog haalbare prijs van het seizoen. 45. Litmanen 0-1, 51. Zijm 1-1, 61. Sibon 1-2 Jack van Huiten Zijm (FC Zwolle) Wegens interlandverplichtingen ontbreken Gronkjaer, Arveladze en Oliseh bij Ajax. De ziekenboeg herbergt Grim, Dani, Tobiasen en Hoekstra, terwijl Vierklau een schorsing uitzit. De oorlogscrisis in Kosovo is de oorzaak van een zeven minuten tellende vertraging van de wedstrijd. SBS6, dat het duel live uitzendt, geeft de oorlog voorrang en verplicht zo de voetballers te wachten met aftrappen. In een matige wedstrijd weet Ajax tegen FC Zwolle nauwelijks te overheersen. Op slag van rust zorgt Commentaar: 'Van Benni word ik niet vrolijk. Ik zal niet schromen in te grijpen. Ondanks zijn situatie doet Sibon geweldig zijn best op de trainingen en neemt hij in het tweede elftal het voortouw.' (Jan Wouters) 'Een gekke ervaring. Maanden ziet niemand me staan en nu ben ik ineens het mannetje. Het is zo hypocriet allemaal.' (Gerald Sibon) Overige uitslagen: di 09-03 Eindhoven - PSV di 09-03 Fortuna Sittard - Emmen wo 10-03 Feyenoord - Vitesse 0-5 3-1 2-1 AJAX MAGAZINE MEI 1999 113

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 113