mooiste mogelijkheden werden om zeep geholpen en alleen Benni bracht Ajax op een terechte voorsprong toen hij profiteerde van een foute terugspeelbal bij PSV. De vele kansen die vervolgens werden verspeeld door Benni, Gronkjaer, Litmanen en Wamberto brachten Ajax in de problemen. Want een ongeschreven wet in het voetbal bepaalt dat wanneer je zelf verzuimt te scoren de andere ploeg dat wel doet. Een mislukte aanval aan de kant van Ajax leidde tot een succesvolle aanval voor de thuisploeg. PSV kwam uit het niets op gelijke hoogte en putte daaruit dermate veel moed dat Ajax er vrijwel niet meer aan te pas kwam. PSV liep uit tot 3-1 en na afloop erkende Edwin van der Sar zijn fouten. Fouten die hem minder zwaar zouden zijn aangerekend als zijn medespelers voorin drie of vier goals hadden gemaakt. Wat zo mooi begon, werd volledig aan flarden geschoten en tegen elke verhouding in ging Ajax, onder het motto 'eigen schuld dikke bult', met lege handen naar huis. Terwijl de ploeg zich bij winst op de derde plaats zou hebben genesteld, bleef Ajax nu steken op de zesde positie en is het nog maar de vraag of een derde plaats op de ranglijst nog haalbaar is. Jan Wouters moet na afloop een bijzonder teleurgesteld man zijn geweest. 'In twee dingen heeft het team een aardig lesje gehad. Ten eerste het benutten van kansen en ten tweede de agressie en de wil om te winnen te laten zien op momenten dat het moet, als je weet dat het een wedstrijd is waarin veel op het spel staat. Dat ontbrak bij ons. PSV deed dat in de tweede helft beter.' Felicitaties Het kampioenschap mag dan dit jaar aan de neus van ons eerste elftal voorbijgaan, andere teams van Ajax hebben de titel al in de wacht gesleept. De primeur was dit jaar De onfortuinlijke Ferdi Vierklau moest in zijn eerste wedstrijd voor eigen publiek, tegen Vitesse, met een rode kaart het veld ruimen. voor de El-junioren die na zes jaar weer eens de titel veroverden. De BI-junioren en de Cl-junioren volgden dit voorbeeld en sleepten eveneens het kampioenschap in de wacht. Het is niet uitgesloten dat er binnenkort nog meer teams zijn die hun kampioenschap kunnen vieren. Natuurlijk de felicitaties voor spelers, trainers, jeugdleiders en verdere begeleiding. En nu we toch dit pad zijn ingeslagen, gaan de felicitaties ook naar Ickey Waas. De medeoprichter van de Studie- en begeleidingscommissie, opgericht in 1977, trad kort geleden in dienst van Ajax en is onlangs op voordracht van het bestuur en met unanieme goedkeuring van de ledenraad benoemd tot Lid van verdienste. Ickey, van harte. Johan Cruijff erelid Op 6 april werd in de ArenA nog iemand onderscheiden. Het betrof hier de hoogste onderscheiding die Ajax kent, want minder is niet gepast bij de 'voetballer van de eeuw'. Aan het einde van een avond die in het teken stond van 'Ajax en Johan Cruijff, 30 jaar finales' werd de eregast in het zonnetje gezet. Omringd door alle grootheden uit de Europa- Cupgeschiedenis van Ajax en met 52.000 mensen op de tribunes reikte Michael van Praag op de middenstip aan Johan Cruijff de versierselen uit die horen bij het erelidmaatschap van Ajax. Het was een mooie climax van een onvergetelijke avond vol nostalgie en historie met Johan Cruijff als middelpunt. Na zijn eerste benefietwedstrijd in Barcelona vond de tweede happening plaats bij zijn andere liefde. Voor de ontmoeting bij Ajax had hij alle sterren van weleer uitgenodigd. Foto: Louis van de Vuurst Gezamenlijk beleefden zij een gezellige dag, die werd afgesloten met een onderling partijtje. Daarna troffen het Ajax en het Barcelona van nu elkaar. Het was een ontmoeting die ook in het teken stond van vroegere successen want na de rust trad Ajax aan met een verzameling van ex- Ajacieden die nu nog actief zijn in binnen- en buitenland. Weerzien met de helden Aan het begin van de memorabele avond werden de helden van weleer stuk voor stuk aan het publiek voorgesteld door gelegenheidsspeaker Herman Kuiphof. Johan Cruijff was de laatste in het rijtje en samen met enkele andere spelers wist hij de, zestig minuten durende, wedstrijd vol te maken. De meeste spelers namen met minder speeltijd genoegen en sommigen bleven aan de kant vanwege blessures. De avond kende diverse emotionele momenten. Zo was er de ontroerende en grandioze gang naar de middenstip die Robbie de Wit samen met Sjaak Wolfs maakte en ook de terugkeer van Stefan Pettersson in het Ajax-shirt was prachtig. Zonder overigens de vele anderen tekort te doen, werd het weerzien met Marco van Basten in het rood-wit een uniek moment. Deze gebeurtenis schoof zelfs Johan Cruijff Foto: Anne van Hes Tot®' Care uitverkocht. Dinsdag 30 maart Ajax contracteert Jan van Halst. De 28-jarige middenvelder van FC Twente verbindt zich voor vier seizoenen aan Ajax. Velibor Vasovic zegt af voor de erewedstrijd voor Johan Cruijff. De voormalige Ajax-aanvoerder voelt zich moreel verplicht in het door de Navo gebombardeerde Belgrado te blijven. Zondag 4 april Ajax verliest in Eindhoven met 3-1 van PSV. Maandag 5 ap De dit seizoen aan FC Utrecht verhuurde John O'Brien keert AJAX MAGAZINE MEI 1999 komend seizoen terug bij Ajax. Onder het motto 'Ajax en Johan Cruijff: dertig jaar finales' worden in de Amsterdam ArenA twee wedstrijden gespeeld. Het duel tussen twee teams van oud-Ajacieden die ooit in een Europese finale gestaan hebben, eindigt door twee doelpunten van Jan Wouters in een 2-1 overwinning voor het team in het uittenue. Voor het team in het thuistenue scoort de hartstochtelijk toegejuichte Marco van Basten. De tweede wedstrijd, tussen Ajax en 101

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 101