Menzo in het doel, het serieus op zodat het een aardige wedstrijd werd met Lierse als winnaar (3-2). Voor Ajax scoorden Babangida en (weer) Richard Knopper. Tussen alle bedrijven door zat eigenlijk iedereen te wachten op het bericht dat Ajax zich zou gaan versterken om de opengevallen plaatsen van de De Boertjes aan te vullen. Jan Wouters liet evenwel al snel weten daar niet zoveel in te zien. Hij acht zijn selectie sterk genoeg om dit seizoen tot een goed einde te brengen en richt zich wat versterkingen betreft op volgend seizoen. Een ding weet Wouters zeker: hij zal het dan in ieder geval zonder Danny Blind moeten doen. Onze aanvoerder heeft inmiddels overduidelijk kenbaar gemaakt, voor zover er nog enige twijfel was, aan het einde van dit seizoen een punt achter z'n Richard Knopper houdt zich staande tussen twee tegenstanders. De Rijswijker krijgt van Jan Wouters een kans en maakte het op de positie van Jari Litmanen tegen Stuttgart in ieder geval waar door twee keer te scoren. De eerste serieuze test na de winterstop was de bekerwedstrijd tegen RodaJC. Wamberto zette Ajax voor rust een tikje tegen de verhouding in op een 0-1 voorsprong. definitief de kwartfinales in te schieten, waar het bij loting weer een uitwedstrijd trof, nu tegen FC Zwolle op 11 maart. Wedstrijdritme De volgende wedstrijd liet even op zich wachten vanwege de ontmoeting van het Nederlands elftal tegen Portugal in Parijs (0-0) en dus had Jan Wouters een vriendschappelijk duel tegen Lierse SK ingelast om toch maar zoveel mogelijk speeltijd te hebben en zoveel mogelijk spelers aan het werk te kunnen zien. Bovendien konden dan de spelers die van een blessure aan het terugkomen waren, hun vorm hervinden. Wouters stuurde dan ook voor het duel tegen de Belgen een wat ander Ajax in het veld, met bijvoorbeeld doelman Serge van den Ban, Arno Splinter, Raphael Supusepa, Giorgi Kinkladze en Gerald Sibon. Ook Jari Litmanen kon wedstrijdritme opdoen na de tien minuten die hij tegen Roda JC speelde en Andrzej Rudy kon zich laten zien aan de Belgische aanhang die hem nog kende uit de tijd dat Lierse SK in 1997 de landstitel veroverde. Bovendien namen de Belgen, met Stanley van het Amstel-Cuptoernooi. In Kerkrade zijn de doelpuntenmakers Wamberto, Richard Knopper en Shota Arveladze. Na de wedstrijd wijst de loting FC Zwolle aan als tegenstander van Ajax in wederom een uitduel. Vrijdag 5 februari Dani, Sunday Oliseh en Peter Hoekstra geven acte de présence in de stand van sponsor Mitsubishi op de AutoRAI. Zaterdag 6 februari Met Jari Litmanen voor het eerst in drie maanden weer in de gelederen verliest Ajax een oefenduel tegen Lierse SK met 3-2 na eerst door Tijjani Babangida (0-1) en vervolgens Richard Knopper (1-2) op voorsprong gekomen te zijn. Maandag 8 februari Michael van Praag plaatst de schaal die Ajax ontvangen heeft ter gelegenheid van de opname in AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 99