Het duel tegen Roda JC betekende eindelijk weer eens een wedstrijd om het 'eggie'. En helemaal als het de beker betreft, want dan is het erop of eronder. In tegenstelling tot landen als Spanje en Engeland, waar bekerrondes in twee wedstrijden worden uitgevochten, wordt in ons land alles in één wedstrijd beslist en als je dan Roda-uit loot, tref je het niet echt. De Limburgers hebben wel degelijk een reputatie op het gebied van bekervoetbal. Pieken kunnen clubs als Roda als de beste en helemaal als Ajax op bezoek komt. Helaas had Jan Wouters nog steeds met een aantal afwezigen te maken. Danny Blind, Dani en Benni waren nog geblesseerd en ook Jari Litmanen en Shota Arveladze waren nog niet helemaal fit genoeg om in de basis te beginnen. Zij volgden de wedstrijd aanvankelijk vanaf de bank om later te worden ingezet. De wedstrijd werd behoorlijk beïnvloed door de sterke wind die Ajax de eerste helft tegen had. Bovendien begon Roda JC traditioneel flink agressief, hetgeen fluitist Mario van der Ende niet helemaal in de gaten had. Zo vond hij het niet nodig al vroeg in de wedstrijd geel te trekken voor Senden van Roda JC na een aantal pittige overtredingen op Jesper Gronkjaer. De Roda-speler had al helemaal naar de douche gestuurd moeten worden toen hij de Deen in het gezicht spuugde. Ajax begon de wedstrijd niet goed en werd aanvankelijk aardig overspeeld door de grotere agressie van Roda. De ploeg kon het niet opbrengen de Limburgers in te dammen en het was dan ook een wonder dat een snelle achterstand uitbleef. Tom Sier op de doellijn en de paal hielden Ajax overeind. Het bleef dus lang 0-0 en was het een prettige meevaller dat Wamberto nog voor de rust 1-0 maakte. Met de wind in de rug en Shota Arveladze in de ploeg liep het in de tweede helft een stuk beter. De 2-0 werd door onze spits prima voorbereid en door Richard Knopper ingeschoten. Shota zelf zorgde voor het toetje door met een prachtige lob 3-0 te maken en Ajax maal. Maandag 1 februari Michael van Praag ontvangt in Barcelona uit handen van Johan Cruijff een zilveren schaal, de prijs die jaarlijks door de FIFA en een jury van internationale sportverslaggevers wordt toegekend aan individuen, teams en clubs die zich op een bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor het voetbal en daarom een plaats in de Hall of Champions verdienen. De Zuid-Afrikaanse verdediger Aaron M&koena debuteert in het tweede elftal, dat in Arnhem Vitesse met 4-1 verslaat. Voor Ajax scoren Darl Douglas, Michael Lamey, Tijjani Babangida en Quido Lanzaat. Donderdag 4 februari Ajax plaatst zich door een 3-0 overwinning op Roda JC voor de kwartfinales AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 97