Het komt best Komt het met Ajax dit seizoen nog goed? De herstart van het seizoen viel in ieder geval wat tegen. De wederopstanding liet nog even op zich wachten, al was er wel een stijgende lijn met achtereenvolgens verlies, gelijkspel en winst bij de eerste drie competitiewedstrijden en een plaats bij de laatste acht in de strijd om de Amstel Cup. Het klinkt redelijk, maar het gaf nog niet voldoende zekerheid. Het succes moet dit jaar komen van de tweede of derde plaats, en wie weet de beker. jpBral 'Het komt met Ajax best goed,' durfde iemand te zeggen zonder met z'n ogen te knipperen, en hij Stond niet alleen. De redenering is heek-simpel: kijk eens hoe lang Ajax al aan de top staat, dan is het toch niet gek fat het door omstandigheden €#n periode ei|f$Üvat minder gaat. In het buitenland zie je precies hetzelfde gebeuren en misschien zijn de andere clubs in ons land wel wat beter geworden, dat kan natuurlijk ook. Maar één ding is zeker, Ajax komt altijd weer terug, vaak beter en langdurig, dus het komt allemaal best goed. Een geruststellende gedachte, zo aan het begin van de tweede speelhelft van deze competitie. Uiteraard is iedereen dan benieuwd hoe de clubs uit de winterslaap komen. Maar wat heet winterslaap? Bij Ajax is daar niet veel van terechtgekomen. De sportieve voorbereidingen verliepen in ieder geval tot tevredenheid van trainer Jan Wouters, die al in Zuid-Afrika enige oefenwedstrijden met zijn ploeg had afgewerkt en eigenlijk pas echt kon zien KRONIEK door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst waar zijn ploeg ongeveer stond bij de vriendschappelijke krachtmeting tegen Stuttgart in Duitsland, de club van Frank Verlaat die helaas (weer) moest ontbreken vanwege een blessure. Maar ook Ajax was niet compleet. Voor Danny Blind, Jari Litmanen en Dani speelden Andrzej Rudy, Dean Gorré en Richard Knopper. Vooral het optreden van laatstgenoemde maakte indruk doordat hij twee keer tot scoren te kwam. Verder leek de hele ploeg lekker in het vel te zitten. Kansloos werden de Duitsers naar een 3-0 nederlaag gespeeld en ook al is het maar vriendschappelijk, dan nog geeft een wedstrijd bij winst het nodige vertrouwen voor het volgende avontuur. Dat speelde zich af in Kerkrade op 4 februari in een wedstrijd tegen Roda JC voor de Amstel Cup. ■Ml Een 'ouderwets' Ajax met in de eerste helft Jesper Gronkjaer op de rechtervleugel versloeg VfB Stuttgart met 3-0. Dinsdag 26 januari Filmproducent Matthijs van Heijningen wil Benni McCarthy vragen een screentest te doen voor de voetbalfilm 'De Zwarte Meteoor', die komende zomer wordt opgenomen. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Studio Sport-presentator Tom Egbers over de Afrikaanse voetballer Steve Mokone, de eerste zwarte speler op de Nederlandse voetbalvelden. Ook de vierde onderhandelingsronde tussen de Federatie Betaald Voetbalorganisaties en de spelersvakbond VVCS over een voetbal-cao levert geen resultaat op. Zaterdag 30 januari In Duitsland wint Ajax een oefenwedstrijd tegen VfB Stuttgart met 3-0. De doelpunten komen op naam van Dean Gorré en Richard Knopper. De laatste scoort twee AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 96