Bob Haarms werd 65 en krijgt dus AOW, maar wil niets horen van dat woord. groep van Ajax-supporters een Goldcard. Alleen deze kaart geeft recht op de aankoop van een kaartje voor uitwedstrijden. In dit systeem kan rekening gehouden worden met de speciale groep van Ajax-supporters die altijd meegaan en nu dus al over een voorrangs(uit)kaart beschikt. Bij wangedrag wordt die Goldcard uiteraard voor altijd ingenomen en kun je dus nooit meer mee naar uitwedstrijden. Ajax vindt de voorstellen bijzonder positief. Communicatie met de supporters is in dezen natuurlijk van groot belang. Onze internet-site, maar zeker ook onze teletekstpagina's bij de NOS en RTL (510) zullen wij derhalve voor het geven van deze informatie intensiever gaan gebruiken. U ziet dus dat de voetbalgemeenschap langzamerhand weer terug wil naar de tijden dat iedereen onbelemmerd naar het voetbal kon gaan. Helaas zijn er ook nog altijd Ajax- supporters die dat belemmeren. Jongetjes van een jaar of vijftien, die met een sjaaltje voor hun gezicht mee naar uitwedstrijden gaan en stoer lopen te doen, anderen die zonder dat daar reden voor is bij Heerenveen hekken vernielen, stoeltjes in de brand steken, of bij Twente de bus niet in willen en de politie gaan provoceren. Altijd wijzen zij naar anderen om hun gedrag te rechtvaardigen. Tot de zich wel gedragende supporters zou ik willen zeggen dat zij tot op de dag van vandaag beperkingen krijgen opgelegd (combiregeling bijvoorbeeld) die door die kleine groep worden veroorzaakt. U staat er echter bij en u kijkt er naar. Wordt het niet eens tijd dat ook u betrokken types duidelijk maakt dat u het niet langer pikt dat zij de naam van uw club Ajax bezoedelen en u in het keurslijf van combiregelingen, dranghekken, politiepaarden en ME-schilden dwingen?! altijd een zijn, waarbij een clubkaart verplicht is. Bij die wedstrijden wil je supportersstromen immers kunnen scheiden. In ieder geval zou de seizoenskaart bij de meeste wedstrijden weer vrijelijk overdraagbaar worden en kunnen er in vele gevallen ook weer meerdere kaartjes per clubkaart gekocht worden, nogmaals, alles afhankelijk van het risico van de wedstrijden. Voor uitwedstrijden beveelt de commissie het Goldcard-systeem van Feyenoord aan. In dit systeem krijgt een geselecteerde Bovendien is het ook het antwoord op de veelgehoorde klacht dat Ajax vaak zo weinig kaartjes krijgt voor uitwedstrijden. Immers, wat doet u als u een groot verjaardagsfeest gaat vieren en van tevoren weet dat er mensen tussen de gasten zitten die de tent bij u af komen breken? Nodigt u die dan toch uit?? Michael van Praag AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 95