Positieve voorstellen Bezoekers van onze internet-site weten inmiddels dat ons publieksforum bijeen is geweest. Het publieksforum komt minimaal twee keer per jaar samen om de algemene zaken met betrekking tot de thuiswedstrijden te bespreken. Om een goede vertegenwoordiging van de supporters in het stadion te krijgen, is ervoor gekozen afgevaardigden per prijscategorie te selecteren. De notaris heeft november vorig jaar door middel van een loting twintig afgevaardigden geselecteerd. Via internet en Ajax Magazine zullen de Ajax-supporters op de hoogte worden gebracht van deze bijeenkomsten. Evenals vorig jaar wil ik ook dit seizoen nog een bijeenkomst met de F-side organiseren, teneinde over en weer enige zaken te evalueren en/of bij te stellen. Betrokkenen krijgen binnenkort bericht wanneer de bijeenkomst op het vak plaats zal vinden. Ook vanaf deze plaats wil ik Bobby Haarms, mede namens u allen, van harte feliciteren met zijn 65ste verjaardag. Bob krijgt vanaf die datum AOW, maar dat woord wil hij absoluut niet horen, dat begrijpt u wel. Op een intieme, door Til voor hem georganiseerde partij hebben alle vrienden, kennissen en spelers die Bob in de jaren 'onder handen heeft genomen' hem gefeliciteerd. Daar bleek wel hoe geliefd Bob bij iedereen is. Bob is een kanjer, maar dat wist u allang. Sinds 1 februari heeft Ajax weer een algemeen directeur. Frank Kales heeft zijn sporen bij IBM meer dan verdiend. Met hem halen we dan ook een bijzonder goede manager in huis. Frank is daarnaast een sportman pur sang. Ruim honderd internationale basketbalwedstrijden in Oranje, aanvoerder van de legendarische Flamingo's, dat zegt natuurlijk wel wat. Frank kent dus de emoties die bij sport horen en kan zich derhalve ook goed inleven in de wensen en verlangens van supporters. Frank, hartelijk welkom en veel succes. Het rapport van de commissie- Stekelenburg is inmiddels aan het sectiebestuur betaald voetbal gepresenteerd. Dit rapport doet aanbevelingen over de vraag hoe in Nederland met kaartverkoop en de clubkaart om te gaan. In het kort komt het erop neer dat ervan uit wordt gegaan dat iedere wedstrijd verschilt van een andere. Lokale omstandigheden, stand op de ranglijst, gang van zaken bij vorige ontmoetingen etcetera, het zijn allemaal factoren die van invloed zijn. Met andere woorden, iedere wedstrijd is maatwerk en bij iedere wedstrijd kunnen dus andere toegangsvoorwaarden gelden. Het is aan de clubs en lokale instanties om de wedstrijden dusdanig te organiseren dat het risico steeds minder wordt en de vrijheden bij kaartverkoop dus groter. Dat het gedrag van de supporters hier ook een cruciale rol in vervult, moge duidelijk zijn. Ook zij krijgen een grotere verantwoordelijkheid. De commissie stelt voor de kaartverkoop in principe vrij te maken, dus zelfs zonder gebruik van een clubkaart, tenzij de lokale driehoek samen met de thuisspelende club anders beslist. Dat laatste kan het geval zijn bij wedstrijden met verhoogd of ernstig risico. Zo zal de wedstrijd tegen bijvoorbeeld Feyenoord er (voorlopig) 94 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 94