Voetbalkamp met de B1 en de B2 in 1987, Van der Sars laatste jaar bij Foreholte. Onder, met het gele shirt: Marco Koppe; rechtsboven: Anthony Wassink; rechtsonder: Sander van Kempen. ramp ging Ed automatisch een treetje omhoog.' Vlak daarna vertrok tweede keeper Sjaak Storm naar FC Groningen en blunderde keeper Stanley Menzo in het Europa- Cupduel tegen het Franse Auxerre. Een basisplaats voor Van der Sar was nog slechts een kwestie van tijd. Het vijftal Voorhouters verlaagt zich niet tot uitspraken als: wij wisten altijd al dat Edwin een supertalent was. Zij blijven, gelijk de dorpsmentaliteit, bescheiden. 'Dat is achteraf wel heel gemakkelijk roepen,' zegt Koppe. 'Maar,' vult Wassink hem aan, 'het laatste jaar dat ik met hem speelde bij Foreholte, onderscheidde hij zich wel degelijk. Maar ik dacht nooit: dit wordt een wereldtopper. Al stond ik wel geregeld versteld van zijn reddingen.' 'Ik kan mij nog een legendarisch moment herinneren van Edwin,' zegt Wassink. 'Dat was tijdens een toernooi bij Ter Leede uit Sassenheim. Toen gaf hij twee keer achter elkaar een geweldige lange bal op onze toenmalige linksbuiten Paul Arnol. Die nam de bal na beide uittrappen fantastisch aan en scoorde zodoende binnen vijf minuten twee keer.' 'Verder hebben wij naast het voetbal nooit zo heel veel met Edwin meegemaakt,' zegt Koppe. 'Ed leefde toen al helemaal voor het voetbal. Toen wij een jaar of vijftien, zestien waren gingen wij stappen, maar Edwin ging dan altijd al vroeg naar huis.' Wassink met een brede grijns: 'Ja, wanneer wij nog lekker in de kroeg stonden, zat Ed al thuis op het bankie.' Toch sprak Van der Sar nooit de ambitie uit om profvoetballer te worden. Van Kempen: 'Daar hoorde ik hem nooit over.' Wassink: 'In ieder geval nooit bij Foreholte.' Koppe: 'Bij Noordwijk ook niet Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 89