Foreholte de eerste club van Foreholte Edwin van der Vertrekt hij, of dient Edwin van der Sar zijn nog lopende contract bij Ajax uit? Het is een van de vele vragen die alles en iedereen die Ajax volgt en liefheeft bezighouden. Hoe anders was dat jaren geleden bij het Voorhoutse Foreholte, de club waar Van der Sar zijn loopbaan begon. Hij vertrok er op zestienjarige leeftijd om zich aan te melden bij de nabijgelegen hoofdklasser Noordwijk. De 'transfer' wekte weinig beroering; begrijpelijk was hij wel. 'Indertijd was Foreholte totaal ambitieloos. Jongens die hogerop wilden, hadden hier niets te zoeken. Edwin liet hier een berg ellende achter zich.' Een smalle en achteraf gelegen weg in Voorhout leidt tot het sportcomplex van Foreholte. De velden van de derdeklasser zijn leeg. Het terrein vormt een troosteloze aanblik op deze toch al kille vrijdagavond. Het is een vreemd idee dat de beste doelman ter wereld hier zijn loopbaan begon. De kantine loopt ook al niet over van gezelligheid. Het is de standaard voetbalkantine. Een badminton- en biljarttafel in de hoek en prijzenkasten en elftalfoto's aan de muur. Een aantal clubleden treft de laatste voorbereidingen op de vaste kaartavond. Aan de bar zit een viertal goede vrienden van Van der Sar: Anthony Wassink, Erik Jan Bol, Marco Koppe en Sander van 84 mud NAAR DE CLMD door Remco Stunnenberg Kempen. Samen met Van der Sar meldden zij zich ruim twintig jaar geleden aan bij de El van de amateurvereniging. Trainer Mark Aartsma kreeg de voetballertjes destijds onder zijn hoede. Opvallend genoeg is er nergens een foto te ontdekken die herinnert aan die tijd. Er hangt zelfs geen plaat van Edwin van der Sar in Ajax-tenue. En dan te bedenken dat Foreholte al sinds de oprichting in 1932 in hetzelfde tenue speelt als de Amsterdamse AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 84