9-10-1983, le ronde KNVB-beker: HOV - AJAX 0-5 (0-5) Scoreverloop: 4. Gasselich 0-1, 11. Gasselich 0-2,26. Van Basten 0-3, 27. Koeman 0-4, 32. Gasselich 0-5 Scheidsrechter: Severein Toeschouwers: 6.000 HOV: De Jong; Ouwendijk, Kalt, De Bruyn, Aué; Looye, De Haan, Vis; Braun, Piqué (66. Jacques), Van Bol-Es Ajax: Galjé; Ophof, Koeman, Silooy, Boeve; Vanenburg (70. Molenaar), Molby, Gasselich; Van 't Schip, Van Basten (76. Panhuis), Olsen Bron: Evert Vermeer Telstar, waardoor ik net Johan Cruijff bij Ajax gemist heb. Dat was jammer, want Cruijff ging meer met de jeugd doen.' Satellietclub Telstar was destijds een satellietclub van Ajax. Panhuis: 'Cruijff zat regelmatig op de tribune bij Telstar, maar ik heb nooit het gevoel gehad dat ik terug zou keren naar Ajax. Het gebeurt zelden dat een eenmaal vertrokken speler terugkeert.' Panhuis speelde na Ajax drieëneenhalf jaar bij Telstar, tweeëneenhalf jaar bij Cambuur, drieëneenhalf jaar bij AZ en tweeëneenhalf jaar weer bij Telstar. In 1997 stopte hij omdat zijn knieblessure betaald voetbal niet meer toeliet. Nu speelt hij in het eerste zaterdagelftal van AFC. Panhuis: 'Ik heb bij al die clubs een leuke tijd gehad, maar wat ik jammer vind is dat ik nooit in de eredivisie heb gespeeld. Daar had ik echt wel de capaciteiten voor, maar ik kreeg al snel slijtage aan mijn knie. Dan is de eerste divisie nog wel te doen, maar de eredivisie wordt dan lastiger. Bovendien moest ik een keuze maken tussen semi-prof of full-prof. Ik koos voor werken naast het voetbal, omdat je niet kon leven van het salaris dat je bij Telstar verdiende.' Een band met Ajax heeft Panhuis niet echt Foto: Dijkstra meer. Panhuis: 'Mijn vriendin en ik zijn bevriend met Fred Grim en zijn vriendin. Fred heb ik leren kennen in de Ajax-jeugd. We zijn goed bevriend geraakt bij Cambuur. In de ArenA ben ik één keer geweest, maar ik vond het er tegenvallen. Het is een mooi stadion, maar er hangt geen voetbalsfeer. Bovendien is het veld erg slecht en juist voor het type spel dat Ajax speelt is een goede grasmat een eerste vereiste. Ik heb het gevoel dat het met dat gras nooit meer goed komt. Ik voel wel een band met Telstar. Dat was en is een veredelde amateurclub, maar ik voel me er thuis.' Toch wordt Panhuis nog altijd af en toe geconfronteerd met zijn Ajax-verleden. Als ambtenaar van de burgelijke stand in Amsterdam moet hij nog wel eens een handtekening zetten. Panhuis: 'Er zijn klanten die dan aan mij vragen of ik die René Panhuis van Ajax ben. Kun je nagaan: ik heb maar één officiële wedstrijd in het eerste gespeeld, maar soms wordt mijn naam herkend. Het is voorgekomen dat mensen speciaal mijn handtekening AJAX MAGAZINE APRIL 1999 Foto: Yvonne Witte onder een geboortedocument wilden hebben. Dat is wel leuk, ja. Handtekeningen zetten is het enige dat ik nog altijd gemeen heb met mijn Ajax-tijd. Zelfs als junior moest ik, als we in het buitenland waren, handtekeningen zetten. Dat was een heel speciaal gevoel.'

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 82