en as. Maar ik wilde wel graag terugknokken, om te laten zien dat je zonder geldige reden niet zomaar op de bank gezet kan worden. In die tijd heb ik buiten Ajax heel veel getraind: vechten, vechten, vechten. Ik denk dat ik daardoor ben gegroeid. Mentaal ben ik dan ook sterker geworden.' Kan Melchiot voor zichzelf bepalen waar hij nu staat? Het is allemaal erg snel gegaan: drie jaar geleden van de jeugd naar het eerste elftal, vorig seizoen zonder opgaaf van redenen de kennismaking met de reservebank en nu weer terug in het eerste elftal. Veel pieken en dalen. Melchiot: 'Ik heb inderdaad de bank leren kennen. Ik heb ook al twee keer de komst van een nieuwe trainer meegemaakt. Toch leer je wel van al die tegenslagen, je gaat er altijd door vooruit. Alleen, de ene keer gaat het wat sneller dan de andere keer. Toen ik op de bank terechtkwam, zat ik niet in zak onderschat, vind ik. Ik moet altijd lachen wanneer mensen zeggen dat ik zo'n lekker leventje heb. Ik ontken het niet, maar vind sowieso dat je altijd moet genieten als je ergens voor hebt gekozen. Maar diezelfde mensen moeten niet denken dat ik zomaar wat tegen een bal loop te schoppen. Hoe vaak zeggen mensen niet dat wij veel verdienen? Maar ik lig meestal wel in bed als anderen gezellig met vrienden de stad in gaan. Sommige mensen bellen me 's middags weieens op. Zeggen ze: ga je gezellig mee naar de stad? Zeg ik: nee man, ik ga slapen, want I ik ben moe. j Dat begrijpen I zelfs mijn vrienden niet I altijd. Maar ik heb I gewoon veel I slaap nodig. I Natuurlijk -moet ik ook genieten en ontspannen, dat is zelfs heel belangrijk. Soms heb ik dat gevoel ook echt, dat ik iets totaal anders moet doen om het voetbal even te vergeten. Ik ga dan naar de film, ik ga uit of ik zit thuis en geniet van mijn familie. Ik zoek ook vrienden en vriendinnen op, zodat ik met hen over heel andere zaken dan voetbal kan praten. Zij maken toch andere dingen mee en die wil ik ook graag horen. Ik heb één goede vriend, zeg maar gerust een blood brother met wie ik veel optrek. Dingen die ik mis, hoor ik meestal van hem.' 7EZIEN MEM AJAX NM NIET MEER AIS EEN TALENT MAAR ALS EEN VÖlWAARWESEEL-ER' Voel je je nu eerste keuze in het elftal? 'De trainer hoeft wat dat betreft niets te zeggen, zoiets kan hij je ook laten voelen. Ik heb nu het gevoel dat ik meetel. Ik denk dat de trainer iets met me wil.' Kun je Jan Wouters beschrijven? 'Als voetballer was hij heel kritisch. Ook op heel kleine dingen. Maar al die kleine dingen zijn wel belangrijk voor het spel. Ik zie dat hij op dezelfde dingen let nu hij trainer is. Onder Olsen heb ik geleerd om meer aan te vallen en op te komen met de bal. Het inschatten van situaties, wanneer je wel en niet moet gaan. Onder Wouters ben ik weer terug bij af. Ik moet ballen afpakken en opkomen met de bal moeten andere spelers doen. Ik moet de bal sneller inspelen zodat er in een hoog tempo kan worden gespeeld. Zo ben ik opgegroeid bij Ajax, dat is het spel. Wouters geeft me vertrouwen, dat is belangrijk voor iedere voetballer. Hij houdt niet van stomme grappen. Zodra iedereen zijn voetbalschoenen heeft aangetrokken, is het business. Als de schoenen later weer uitgetrokken zijn, mag je lachen zoveel als je wilt.' Nieuwe start De trainerswissel en het tussentijdse vertrek van Frank en Ronald de Boer hebben geleid tot een nieuwe start van Ajax na de winterstop. Wat vindt Melchiot van de huidige sfeer binnen de selectie? Melchiot: 'Het is wel een beetje zo dat we een nieuwe start hebben gemaakt. Daar kunnen we niet omheen, iedereen weet dat er weer nieuwe kansen komen. Maar verder voel ik me hier niet anders, er is alleen een nieuwe trainer gekomen en die heeft aangegeven dat ik hoor te spelen. Dat is natuurlijk wel een verschil, maar verder doe ik en reageer ik op situaties nog steeds hetzelfde als een paar maanden geleden.' Al met al heb je in je drie Ajax-jaren al heel AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 59