©O 0O 0O 00 00 00 Na Michels beleefde Haarms twee prettige seizoenen met Tomaslav Ivic als hoofdtrainer. In het eerste daarvan (1976- 1977) werd Ajax eindelijk weer kampioen van Nederland. In 1981, na gewerkt te hebben onder Cor Brom, Leo Beenhakker en Aad de Mos (oogst: twee titels, één beker) verdween Haarms tijdelijk van het Ajax-toneel omdat Kurt Linder werd aangesteld als hoofdtrainer met Aad de Mos als assistent en beoogde opvolger. Linder had geen plaats voor Haarms. Direct in het eerste seizoen na Haarms' terugkeer in de Meer won Ajax weer een belangrijke prijs. Met het veroveren van de Europa Cup voor bekerwinnaars in 1987 haalde Ajax voor het eerst in veertien jaar weer een Europese beker in huis. Ook de KNVB-beker werd gewonnen. Toen Johan Cruijff de Meer op 4 januari 1988 verliet, werden niet minder dan drie personen aangesteld om zijn functie waar te nemen. Barry Hulshoff, Spitz Kohn en Bob Haarms vormden het driemanschap dat Ajax naar de tweede plaats (op negen punten van PSV) en de van KV Mechelen verloren Europa-Cup-2-finale voerde. Haarms fungeerde in het seizoen 1981- 1982 als scout. Toen Ajax kampioen werd, stroomde de Utrechtsestraat bij Café Bobby Haarms als vanouds vol, alsof hij nog de assistent was. Op verzoek van technisch directeur Johan Cruijff keerde Haarms in 1986 terug bij zijn club. In de periode daarvoor was hij Foto: Frans Flemelrijk trainer geweest van Aalsmeer en assistent van Leo Beenhakker en Barry Hughes bij Volendam. 'Koninskoppel herenigd' heette het toen bekend werd dat Beenhakker uit Zaragoza terugkeerde en met Haarms in Volendam aan de slag ging. Na een flitsende start ging het snel bergafwaarts met de 'Heen en Weer', die dan ook degradeerde. Dat was Haarms niet eerder overkomen. een jaar of drie toch wel eens een keer weg moeten wezen, als ik niet al eerder mijn ontslag gekregen had. Dan had ik dus in die eeuwig doordraaiende trainerscarrousel moeten stappen. Weg van Ajax en als een voetbalzigeuner van club naar club trekken.' Nee dus. AJAX MAGAZINE APRIL 1999 43

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 43