OO OO OO OO OO OO 00 OO daar nog vijf gulden bij voor de trainingen. En hij kreeg, al was dat niet contractueel vastgelegd, twee Ideaal-windsels per seizoen. Veel heeft Haarms niet gehad aan zijn eerste contract. Hij zat in dienst en speelde in het seizoen 1955-1956 maar één wedstrijd. In het seizoen 1956-1957, het eerste seizoen van de eredivisie, moest Haarms zich, spelend in het tweede elftal, zien terug te knokken naar de hoofdmacht. Hij zat er dicht tegenaan, maar pas in het volgende seizoen werd hij weer opgesteld. Tijdens het traditionele kerstdiner in Americain werd hem tussen de gangen door een nieuw contract aangeboden. Hoewel hij nog nooit een sigaret of sigaar had opgestoken, werkte Haarms in zijn actieve voetbaltijd in de tabakshandel, die zich in Amsterdam concentreerde in de Nes. Toen hij eenmaal was uitgevoetbald is hij wel gaan roken. Een poging om met deze gewoonte te stoppen ondernam hij begin jaren negentig. Tevergeefs. Ajax' allereerste Europa-Cupwedstrijd, op 20 november 1957 tegen het Oost-Duitse Wismut en door Ajax met 3-1 gewonnen, moest Haarms missen omdat hij geen vrij kreeg van zijn baas. De return in het Olympisch stadion (1-0 voor Ajax) maakte hij wel mee, - als amateur. Ook de kwartfinalewedstrijden tegen Vasas Budapest speelde Haarms. In Amsterdam was de sensatie compleet toen Ajax op 2-0 kwam door doelpunten van Piet Ouderland. Na rust stelde Vasas orde op zaken, maar met het behaalde 2-2 gelijkspel had Ajax zichzelf ook al overtroffen. In Boedapest ging het bleue Ajax kansloos met 4-0 ten onder. Haarms speelde in het seizoen 1957-1958 twaalf competitiewedstrijden. Ajax werd derde, achter DOS en SC Enschede. AJAX MAGAZINE APRIL 1999 Foto: Louis van de Vuurst Twee maal in zijn actieve carrière speelde Haarms tegen Feyenoord. Dat was in het seizoen 1958-1959, en beide keren ging de zege naar Ajax. Op 9 november 1958 won Ajax thuis met 3-1. In de Kuip werd het op 5 april 1959 zelfs 5-0. Veel deed het er niet toe, want Sparta werd kampioen, Feyenoord vijfde en Ajax zesde. In het seizoen 1959-1960 kwam een vroegtijdig einde aan Haarms' voetballoopbaan. Het begon met een tweede meniscusoperatie door dokter Tetzner nadat hij tijdens de training in de zaal zijn knie verdraaid had. Na een opmerkelijk snel herstel maakte Haarms op 8 november 1959 in de uitwedstrijd tegen Blauw Wit zijn rentree. In de slotminuut ging hij door zijn enkel en daarmee was het gedaan. Haarms was pas vijfentwintig toen trainer Vic Buckingham hem aanried om met voetballen te stoppen als hij niet zijn 35 Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 35