ieder geval iedereen dat uit alle macht probeerde. Dat is alles wat je kunt doen. Dit is niet het moment om ongeduldig te willen dat alles goed gaat. Stapje voor stapje moeten we ons verbeteren. En dan moeten we de mazzel hebben dat de belangrijke spelers even een tijdje achter elkaar, en liefst ook nog tegelijkertijd, fit zijn; dat je wint en dat je op die manier de negatieve spiraal te boven kan komen. Dat je weer zelfvertrouwen ziet. Dat je weer wat kunt afdwingen.' Het bestuur kan ook van de nieuwe trainer geen wonderen verwachten. De doelstelling is het halen van de Champions League. Het schijnt tegenwoordig zo te zijn dat je zonder dat toernooi om de heilige graal je bestaansrecht verspeelt. En Ajax wil tot de toonaangevende Europese clubs blijven behoren. Het lidmaatschap van de G14 is namelijk niet alleen een ere-kwestie. Jan Wouters: 'We moeten tot het uiterste gaan om ons te kwalificeren. Ten koste van alles? Van veel wel in ieder geval. Het zal heel moeilijk worden. Maar als spelers echt geblesseerd zijn, kan je ze ook in de allerbelangrijkste wedstrijden niet opstellen. Niet als er langdurig of zelfs AJAX MAGAZINE APRIL 1999 blijvend letsel dreigt. Het zal altijd een keuze van de spelers zelf zijn. Het enige waarin ik kan ingrijpen is de speelstijl. Thuis zullen wij altijd het spel proberen te maken. Dat moet van ons publiek, maar dat moet meestal ook van de tegenstanders, die ook nu nog over het algemeen ons het spel laten maken. In uitwedstrijden ligt het anders. Het is duidelijk dat we het in thuiswedstrijden moeilijker hebben dan in uitwedstrijden. Het lukt ons niet het spel te maken zoals Ajax dat gewend is. De kwaliteiten ontbreken gewoon. Uit krijgen onze spitsen meer ruimte achter de verdediging. Dan hebben ze meer voordeel van hun snelheid. En dan maar hopen dat onze spitsen ook allemaal fit zijn. Dat je niet, zoals tegen Sparta, Arveladze eindelijk weer in de spits hebt en je hem ziet uitvallen door die botsing. Als je dan een dag later hoort dat hij opnieuw twee weken is uitgeschakeld, denk je weieens: zo schiet het ook niet op. Van wanhoop of moedeloosheid is geen sprake, maar het zou best lekker zijn om eens een tijdje in de sterkste opstelling te kunnen spelen. We hebben dit seizoen al genoeg aan kwaliteit

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 27