Als twee stekelvarkens op een pasgeboende parketvloer traden FC Twente en Ajax elkaar tegemoet Natuurlijk verdient hij er geld mee en ik denk zelfs: niet weinig, maar je hoort hem er nooit over. Jari praat over voetbal en niets anders dan dat. Hij wikt en weegt op dit moment of hij bij Ajax zal blijven en de enige argumenten die ik uit zijn mond lees gaan over voetballen, winnen en voetballen. Zo was het ook met Pettersson. Je hoorde ook hem uitsluitend over de sport zelf. Geld verdienen is prima, maar wees zo rijk door er niet over te praten. Ik wil weer sport. Epoloos, sponsorloos, commercieloos, kijkcijferloos en smeergeldloos, maar ik weet het: illusie, allemaal illusie. Vanaf vandaag roep ik niet meer: "Ik ga morgen naar Ajax", maar: "Ik ga naar Jari!" Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 8 februari Niet tot mijn onverdeelde genoegen (het kost tijd en ze worden er altijd dronken) is een deel van deze redactie betrokken bij een tweemaandelijkse en succesvolle voetbalshow in het Haarlemse café Studio. Frans Lomans in Sportweek van 9 februari "Ach ja, die Mohikanen," kent Van der Sar z'n klassieken. "Laten we die er maar weer eens bijhalen." Mark van den Heuvel en Edwin Struis in Sportweek van 9 februari Als twee stekelvarkens op een pasgeboende parketvloer traden FC Twente en Ajax elkaar gisteren in Enschede tegemoet. Bart Jungmann in de Volkskrant van 15 februari Dat is het merkwaardige van de journalistiek. Ze staan langs de kant en wachten tot iemand in de optocht een drol laat vallen om er vervolgens mee te gaan gooien. Maar daarna stinken hun handen net zo goed als die van iedereen. Gerard Cox in De Krant van Feyenoord nr. 15, februari Ook jij, Paul Onkenhout, bent niet bezig met het speuren van al is het maar naar een begin van de oplossing van het probleem, jij bent alleen maar bezig met voor jezelf een oplossing te vinden voor het teleurstellende Ajaxseizoen, door middel van het alvast versjteren van ons eventuele kampioenschap. Door middel van het flink aandikken van het slechte nieuws uit Rotterdam, ik heb het al zo dikwijls geschreven. Gerard Cox in De Krant van Feyenoord nr. 15, februari Voor mij blijf je altijd nummer 1. De wereld is nog niet rijp voor Aad de Mos. Je moet maar zo denken; elke club waar je ontslagen wordt, is een club minder waar je ontslagen kan worden. Raoul Heertje in Sportweek van 16 februari Als voetballers zingen, is de kans op ongelukken groot. Wat dat betreft valt het met Melchiot, McCarthy en Gorré nogal mee. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 20 februari Dat cijfers inderdaad niet alles zeggen bewezen Hans Kraay sr., Cor Brom en Aad de Mos, die hun eerste vier wedstrijden als trainer van Ajax winnend afsloten. Mark van den Heuvel in Sportweek van 23 februari de NOS, mijn favoriete zender op het gebied van sportpresentatie, zich af en toe schuldig maakt aan non-items. Veel interviews in het Sportjournaal met spelers die 'misschien wel naar Ajax gaan', of die juist 'misschien wel weg bij Ajax gaan'. De NOS zou, met alle zendtijd die zij tot haar beschikking heeft, meer moeten spreiden. Ik heb hierover ooit met een van de beleidsbepalers van Studio Sport gesproken. Als schaakliefhebber zou ik namelijk wat meer schaken op tv willen zien, net zoals een handballiefhebber ongetwijfeld meer handbal op tv zal willen zien. De beleidsbepaler van Studio Sport kwam met een ongelooflijk lang en weinig zeggend verhaal, waaruit mijns inziens slechts één conclusie kon worden getrokken: het gaat allemaal om geld. Tennis en voetbal scoren altijd op televisie en leveren dus meer guldens op uit reclamegelden. Als er op tv te lang gehandbald, geschaakt of paardgereden wordt, haakt de kijker af. Dat zal allemaal best, maar is spreiding dan niet een oplossing? Laat de minder belangrijke sporten 's avonds laat aan bod komen. Toen Veronica enkele jaren geleden - tijdens de hoogtijdagen van onze club - met het programma Ajax op de buis kwam, vond zelfs de meest verstokte Ajax- supporter dat te ver gaan. Het programma werd dan ook een flop en verdween spoedig van de buis. Het VPRO- programma Sportpaleis de Jong (iedere vrijdag van 19.50 tot 20.20 uur) bewijst nu dat een sportprogramma wel degelijk speels en tegelijkertijd ook serieus kan zijn, waarbij tevens verschillende sporten aan bod komen. Natuurlijk is het logisch dat voetbal, en in mindere mate tennis, zoveel aandacht krijgen. Alleen, en dat vind ik zo jammer, hierbij lijkt vaak elk gevoel tot relativeren te verdwijnen. Faalt een verslaggever werkelijk als hij géén interview met Frank en Ronald de Boer heeft gehad? Natuurlijk is het voor mij als gepassioneerd passief sporter gemakkelijk om te oordelen vanaf de luie bank. Toch hoop ik vurig op twee veranderingen: meer spreiding en minder Toto Divisie. Een mooi portret van een fanatieke roeier of een toegewijde bridger mag dan minder hoog scoren dan ieder willekeurig interview met Frank en Ronald de Boer, maar het kan heus geen kwaad om het af en toe te proberen. Jeroen van den Berg 240 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 240