weet je niet hoe het afloopt. Ik kan na een kerkdienst zingend naar huis rijden. Goed gespeeld, denk ik dan, dit was winnen. Maar het kan ook een gelijkspel of een nederlaag zijn. Dan kom ik ergens vandaan en denk: tja, ik hoop dat de Here God er nog wat mee kan doen." Henk Binnendijk in Het Parool van 23 januari Voetbalfans laten zich niet overnemen Chris van Nijnatten in Algemeen Dagblad van 26 januari wonderboys... Nederland zou een dergelijk tobberig bestaan hebben overleefd, wie oh wie in dit landje was zo'n kwelling te boven gekomen? Frank en Ronald dus wel, wat aangeeft van welk staal deze wonderboys zijn gemaakt. Dus van mij mochten zij even uithuilen op tv en in de kranten, omdat de alom in ons vaderland overbedeelden misschien eens een pietsje beseffen hoe ongenadig hard soms het leven van een proftopsporter kan zijn. Kees Jansma in Voetbal International van 27 januari Nu Ajax de broertjes De Boer toch voor een fancy fair-prijs' (Arie van Os) de deur uit heeft gedaan en alle veldspelers van Oranje's succesvolle WK-ploeg in het buitenland voetballen, hoeft bondscoach Frank Rijkaard zich in Nederland alleen nog maar te bekommeren om het kiezen van de juiste reservespelers. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 27 januari Barcelona wordt vanaf heden dus Boerselona. Bert Nederlof in Voetbal International van 27 januari Michael Reiziger moet een knie-operatie ondergaan en is zeker twee maanden uitgeschakeld. Louis van Gaal overweegt een vervanger aan te trekken. Hij aarzelt nog tussen Mario Melchiot en Kofi Mensah. Bert Nederlof in Voetbal International van 27 januari Ik heb altijd aan hun zijde gestaan, en hun afgrijzen over die onmogelijke periode bij Ajax sneed door me heen. Geen mens in 'De drie dunste boekjes ter wereld zijn Duitse humorDe Engelse keuken en Italiaanse helden. Het vierde boekje zou kunnen heten: De tactische vondsten van Wim Jansen Hans Westerhof in de Haarlemse voetbalshow Aad de Mos bestaat nietop 1 februari Roda bepaalt het spel, Ajax de uitslag Willem Vissers in de Volkskrant van 5 februari Op een punt is Cruijffhet hartgrondig oneens met Coerver. 'De kwaliteit van het voetbal wordt niet bepaald door die gozer met 25 trucs, maar door degene die de bal naar de juiste speler plaatst.' Poul Annema in de Volkskrant van 5 februari Binnenpretje: Arena-directeur Gaasterland, die naar aanleiding van de afgelaste wedstrijd Cambuur-Feyenoord zegt: "Een afgekeurd veld? Dat kan ons niet gebeuren!" Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 8 februari research op SBS6 zag ik een vooraankondiging over een programma van drie vrouwen, waaronder Marleen Houter. Helaas stond bij mij thuis het geluid uit, maar aan de beelden kon ik zien dat dit programma weieens heel gezellig kan gaan worden) welke 'topwedstrijden' er vandaag op het programma staan. De aankondigingen worden geïllustreerd met korte fragmenten uit de genoemde duels. En er wordt ook alvast melding gemaakt van het feit dat op maandag een uitgebreid verslag volgt van de wedstrijd van de week: VW - Eindhoven. VW - Eindhoven? hoor ik u denken. Jazeker, ik verzin dit niet. VW - Eindhoven was wedstrijd van de week op maandag 1 maart bij SBS6. Natuurlijk heb ik eens geprobeerd om te blijven kijken. Maar dit lukte niet. Een wedstrijd van FC Den Bosch, met helden als Harry van der Laan en Arnold Scholten, ging nog wel. Maar zodra we naar Emmen moesten, haakte ik af. Op dat moment werden de emoties me even te veel. De centrale presentator (Ik weet niet meer of het nu Hans of Marleen was) en de verslaggever ter plaatse deden hun uiterste best om mij de indruk te geven dat ik getuige was van een wedstrijd van buitengewoon hoog niveau. Ook al zou dit waar zijn (Wat natuurlijk helemaal niet zo is, dat weet ik heus wel), dan nog is het verbazend dat bij al die zogenaamde 'topwedstrijden' in de Toto Divisie nooit meer dan duizend man per wedstrijd aanwezig lijken te zijn. Alleen maar familie en vrienden van de spelers, en wellicht van de presentatoren. Toch zal de Toto Divisie één van de best bekeken programma's op SBS6 zijn. Het zit op prime time en voor al die familieleden en vrienden die het per ongeluk gemist hebben, wordt het 's nachts nog eens herhaald. Nu las ik in de krant dat de baas van SBS6, Fons van Westerloo, tevens de grote man is achter de nieuwe zender NET5, dat bij het uitkomen van dit Ajax Magazine enkele weken in de lucht is. Wat zullen zij aan sport gaan doen? Onderwaterbadminton voor zwangere vrouwen zonder badpak? Ik sluit zoiets niet uit. Het is toch sport en het zal als programma beantwoorden aan de wensen van de doelgroep die Van Westerloo bij zijn commerciële omroepen voor ogen heeft. Afwachten dus. Helaas moet het mij van het hart dat ook AJAX MAGAZINE APRIL 1999 239

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 239