Heeft de Toto Divisie op tv zin? In een voetbalwedstrijd zit een element van strijd, net als in de verkondiging PE HtUN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Laten we wel wezen, er zijn natuurlijk ook een heleboel Nederlanders niet door Barcelona gekocht. Raoul Heertje in Sportweek van 19 januari De echte hoogtepunten van afgelopen week kwamen uit het buitenland. Onze eigen Don Louis die in een taal die wel wat weg had van Spaans, op geheel eigen wijze de pers de les probeerde te lezen. Wat nou vragen over de transfers van de gebroeders De Boer, de vragen moesten over het duel tegen Betis gaan. 'Maar jullie vinden die wedstrijd niet interessant, hè?' kwam een steeds bozer wordende Van Gaal tot een opmerkelijke conclusie. Edwin Struis in Sportweek van 19 januari Gehoord in een Rotterdamse kroeg: 'Cruijff Europees Voetballer van de Eeuw? Zeker op basis van dat jaartje bij Feyenoord.' Bert Nederlof in Voetbal International van 20 januari Bob-Jan Hillen is oud-hockeyer en commercieel directeur van Ajax, Frank Kales is oud-basketballer en algemeen directeur van Ajax, Laura Robben sluit haar imponerende zaalhandbalcarrière af en wil een maatschappelijke loopbaan opbouwen. Misschien iets voor Ajax? Bert Nederlof in Voetbal International van 20 januari Zou Sjakie Wolfs trouwens geen goede materiaalman voor Barcelona zijn? Bert Nederlof in Voetbal International van 20 januari Het gaat weer goed met Louis. Hij blaft: verslaggevers ouderwets af, doet in zijn Spaans net zo cynisch als destijds in zijn Amsterdams, juicht weer met zelfvertrouwen, koopt nóg meer Nederlanders en trekt aldoende de moeilijkheidsgraad nadrukkelijk op. Kees Jansma in Voetbal International van 20 januari "Ik vind het een beetje pijnlijk dat Frank als de kostbare is verkocht en Ronald maar een beetje op de koop toe is genomen. Het is maar de vraag of ze zich kunnen handhaven, want acht Nederlanders is natuurlijk vrij veel. Ik ben een liefhebber, ja. Ik ga niet vaak naar het stadion maar ik mag ontzettend graag een goede voetbalwedstrijd zien." "Dat heeft ook weer een beetje met het Evangelie te maken. In een voetbalwedstrijd zit een element van strijd, net als in de verkondiging. Als ik op de preekstoel sta, is er ook een tegenstander, dat is de duivel en die wil de hele zaak torpederen, dus ik vecht anderhalf uur. In die zin voel ik me erg verwant met voetballers, die vechten ook anderhalf uur. Dan weer in de aanval, dan weer in de verdediging. En net als bij een voetbalwedstrijd 'Schat, kom je zo slapen, wantje ziet er vermoeid uit. 'Ik kom zo, maar wil eerst nog even het Sportjournaal zien. Op de een of andere manier denk ik dat menig stel een gesprek, zoals hierboven weergegeven, herkent. Het hoeft niet eens zo letterlijk te zijn, maar de strekking zal bekend voorkomen, of anders toch zeker de irritaties of zelfs ruzies die eruit kunnen voortvloeien. Een sportliefhebber wil zoveel mogelijk sport binnenkrijgen. Dat kan via de krant, maar de makkelijkste weg loopt toch langs de tv. Passiever kan bijna niet. Je hoeft geen pagina's om te slaan en je hoeft de krant niet te zoeken. Het enige dat je bij de tv nodig hebt, is een afstandsbediening. Sportliefhebbers die na een dag van zware arbeid over voldoende reserves beschikken, sprinten vlak voor hun favoriete programma nog even naar de keuken om drank en spijs te halen. Verder hoefje helemaal niets. Alleen maar kijken. Helaas is de Nederlandse programmamaker zich er de laatste jaren maar al te goed van bewust voor welke doelgroep hij zijn programma's maakt. De redactie ziet tijdens de vergaderingen alleen maar die onderuitgezakte, iets te dikke man voor de buis hangen. Maar zelfs die man wordt door de programmamakers onderschat. Sportitems op de buis worden veelvuldig - en vaak te gemakkelijk - ter consumptie aangeboden, niet zelden zonder enige kritische benadering. De gemiddelde kijker wordt daarmee schromelijk onderschat. Een fraai voorbeeld hiervan is het programma Toto Divisie van SBS6. Vanuit een gelikte studio vertelt Marleen Houter ons (Ik geloof overigens dat zij inmiddels is vervangen door Hans Kraay jr, maar dat weet ik niet zeker. Tijdens mijn zap- 238 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 238