niet opgelet. De meisjes hingen aan Gerards lippen, terwijl hij zeker wist dat Gerard er de ballen verstand van had. Of Gerard had in de vakantie stiekem muzieklessen gevolgd. 'Schitterende teksten,' orakelde Gerard, 'vaandeldragers van de progressieve rock!' Hij herkende Gerard amper. Wat een blaaskaak. En kijk dan hoe die Marjolein naar hem opkijkt! Hij voelde een steek van jaloezie door zich heen trekken bij de gedachte. 'Goedemorgen, jongens en meisjes. Wat is hier aan de hand?' Meneer Heynis kwam de klas binnen en klapte driemaal in zijn handen. 'Gaan jullie allemaal op jullie plaats zitten? Wat heb je daar, Van de Wetering?' Trots liet Pierre zijn aanwinst zien. Het groepje hield gespannen de adem in. 'De nieuwe Supertramp!' kraaide Heynis. Het gezicht van de algebraleraar straalde. Het gezelschap haalde opgelucht adem. Hij huiverde. Zie ze daar nu zitten, dacht hij verbeten. Blij met de mening over een plaat waarvan niemand nog weet hoe die klinkt, van een algebraleraar die ze in de pauze altijd aflopen te zeiken. Haa.1 me hier weg! Iets of iemand, haal me hier weg! Hij kon het amper geloven, maar hij was blij toen eindelijk de les begon. Marjolein zat pas sinds het begin van dit schooljaar bij hem in de klas. Ze was vorig jaar blijven zitten. Ze was hem vroeger nooit zo opgevallen. Gewoon een meisje als alle anderen. Pas nu viel hem op dat zij anders was. Zij was niet zo giechelig als die anderen. Ze praatte over dingen waarvan hij altijd had gedacht dat meisjes daar nooit over praatten. Ze had verstand van boeken, van muziek, zelfs van voetbal! Supertramp vond ze niets aan, had ze laatst gezegd. Gerard had een rooie kop gekregen toen Marjolein het ouwe-lullenmuziek had genoemd. Foto: ANP Ruud Geels juicht nadat Frank Arnesen (niet op de foto) de bal voor de eerste keer langs doelman Amundsen heeft geplaatst. 'Typisch iets voor Heynis en z'n vrindjes,' zei ze. Kijk, dat er ook zulke meisjes bestonden hadden ze hem nooit verteld. Hij stelde zich voor hoe zij op een middag vertelde dat ze zo'n moeite had met natuurkunde. 'Zou jij me kunnen uitleggen hoe dat zit met die Maagdenburger halve bollen?' had ze hem gevraagd. 'Laat ik daar nou net onwijs veel verstand van hebben,' had hij zonder aarzelen geantwoord. Samen waren ze naar haar huis gefietst. 'Mijn ouders zijn een weekje weg, dus we kunnen ongestoord aan de natuurkunde,' had ze onderweg geglimlacht. Hij had veelbetekenend teruggegrijnsd. Bij haar thuis had ze zich op de enorme driezitsbank in de huiskamer laten AJAX MAGAZINE APRIL 1999 207

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 207