VÖïT&ALVtMAAL Ajax hoorde zijn best niet te doen. Ajax moest vanzelfsprekend zijn. En het werd steeds minder vanzelfsprekend. Zijn vriendschap met Gerard, het voetballen, Ajax, ja, zelfs de ruzies met Dijksma en Zwaag. Er werd steeds meer steeds minder vanzelfsprekend. 'Hebben jullie de nieuwe elpee van Supertramp al gehoord?' Pierre van de Wetering kwam de klas binnengelopen en hield enthousiast een plaat omhoog. Ongetwijfeld de nieuwe elpee van Supertramp. Een paar meisjes, onder wie Marjolein, kwamen nieuwsgierig op Pierre afgelopen. 'Hoe is-ie?' 'Wanneer heb je 'm gekocht?' 'Is-ie net zo goed als de vorige?' Pierre stopte de plaat snel in zijn tas. Zo deed Pierre het altijd. Als hij eenmaal de aandacht had, gaf hij die niet zo snel weer af. 'Hoho, voorzichtig. Allemaal een stap achteruit, dan pas haal ik 'm weer tevoorschijn. Vorige keer heeft het me ook al bijna een nieuwe plaat gekost.' De meisjes weken gedienstig. Pierre van de Wetering als schoolmeester. Net juffrouw Maasland van de lagere school. Met een op niets gebaseerde autoriteit bevelen rondstrooiend. Die door de meisjes kirrend, van onnozelheid nog werden opgevolgd ook! 's Ochtends vroeg al zoveel stupiditeit, over een plaat van Supertramp. Die zanger leek nota bene sprekend op hun scheikundeleraar. En dat was geen prettig gezicht. Gelukkig, daar kwam medestand binnen. Gerard Boenders. 'Wat is daar aan de hand?' grinnikte Gerard. 'Deelt Pierre weer handtekeningen uit?' 'Erger nog, hij heeft de nieuwe elpee van door Rick de Leeuw Supertramp bij zich!' 'De nieuwe Supertramp?' Gerard veerde op en voegde zich bij het groepje rond Pierre. Hij dus ook al. Wat was er veranderd? Gerard was niet meer dezelfde sinds de zomervakantie. Vanavond moest Ajax tegen Lillestrom, voor de Europa Cup. Een wedstrijd waar Gerard en hij vorig jaar nog voor in vuur en vlam zouden hebben gestaan. Dagenlange voorbereiding, voorbeschouwing, voorpret. En nu? Gerard stond met de Supertramp-plaat in zijn handen. Pierre had waarschijnlijk even Supertramp Even In The Quietest Moments 206 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 206