helft krijgen. Dat zal niet veel zijn, want Leipzig trekt geen publiek.' Sportief gezien hield het ook niet over. John Bosman zou vanwege een rode kaart in de halve finale tegen Real Zaragoza sowieso niet spelen. Ronald Spelbos kampte al enige tijd met een zware knieblessure en Arnold Mühren had last van zijn achillespees. En alsof dit nog niet genoeg was kreeg Danny Blind de dag voor de wedstrijd bij een partijtje rugby op het strand een schop tegen de rechterknie van Frank Rijkaard. Blinds blessure verergerde in de nacht voor de wedstrijd. Uiteindelijk besloot een geëmotioneerde Blind een half uur voor de wedstrijd om niet te spelen. En Spelbos bleek inderdaad ook al niet inzetbaar. Mühren was dat net zo min, maaar hij besloot toch te beginnen en te spelen zolang hij het volhield. Foto's: George Verberne uitgespeelde) wedstrijd bij FC Den Haag waren ook in Griekenland te zien geweest. Ajax had ondertussen andere zorgen. Op het financiële vlak verwachtte algemeen directeur Ar ie van Eijden niet veel over te houden aan de finale in Spiros Louis. 'Van de totaalopbrengst gaat 10 procent naar de UEFA en 10 procent naar de organisatie, de Griekse voetbalbond. Dan gaan er nog alle kosten af zoals de stadionhuur en de bewaking. Van het resterende nettobedrag zullen Ajax en Lokomotive Leipzig ieder de Koppies omlaag De zelden in paniek rakende Cruijff besloot om de jonge Frank Verlaat in deze finale zijn Europese debuut te laten maken. John van 't Schip verklaarde na de wedstrijd dat hij zich rot had geschrokken nadat Verlaats naam bij de wedstrijdbespreking op het bord was verschenen. 'Verlaat traint, omdat hij in militaire dienst zit, niet met de A-selectie. Wij kenden hem nauwelijks. Afgelopen Lachende gezichten, knuffels, bloemen en handen: Ajax heeft op Griekse bodem voor het eerst in veertien jaar weer een Europese beker gewonnen. '■mÊtÊÊmm AJAX MAGAZINE APRIL 1999 197

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 197