verdiepingen met louter zitplaatsen. Twee gigantische beeldschermen onderbreken de tweede ring achter beide doelen. De capaciteit van het stadion bedroeg aanvankelijk 80.000 plaatsen, maar is inmiddels teruggebracht tot zo'n 74.000. Er is weinig aan te merken op dit Olympisch stadion met zijn ruime parkeergelegenheid, metrostation in de buurt en prachtige veld. De enige tegenslag was dat het IOC Athene afwees ten faveure van Atlanta als plek voor de Spelen van 1996. Er was dus al helemaal geen sprake van vierjaarlijkse Spelen in Athene. Het Olympisch stadion Spiros Louis wacht nog steeds op een olympische status. De 'vriendschappelijke' olympische gedachte heeft het trouwens moeilijk in het stadion. Spiros Louis heeft al flink te maken gehad met rellen en vandalisme, vooral rond en tijdens de hectische derby's tussen vaste bespeler Olympiakos Piraeus en AEK Athene. Het is zelfs één keer De elf Ajacieden die in het Spioros Louis Stadio aantraden voor de Europa-Cup-2-finale tegen Lokomotive Leipzig. Vanaf links: Marco van Basten, Stanley Menzo, Sonny Silooy, Aron Winter, Rob Witschge, Peter Boeve, John van t Schip, Frank Rijkaard, Arnold Mühren, Frank Verlaat en Jan Wouters. Foto: George Verberne voorgekomen dat de autoriteiten de beladen derby verplaatsten naar het eiland Rhodos. Ook Panathinaikos maakt met regelmaat gebruik van het Spiros Louis Stadio. Kleine(re) wedstrijden speelt de club in het eigen Apostolos Nikolaidis stadion, grote in Spiros Louis. Schoppartij De Olympische spelen liep het Spiros Louis mis, maar dat wil niet zeggen dat er geen grote sportgebeurtenissen hebben Foto: Empics/Omnipress plaatsgevonden. Als eerste werden er in 1982 de Europese kampioenschappen atletiek gehouden, hoewel de finale van de marathon en de sluitingsceremonie plaatsvonden in het oude Panathenaic Stadio. Een jaar later speelden Juventus en Hamburger SV er de Europa-Cup-1-finale (1-0 voor de West-Duitsers). Dezelfde soort finale speelden in 1994 AC Milan en Barcelona. In een memorabele wedstrijd snoerden de Italianen de zich superieur voelende tegenstander (Cruijffi) de mond: 4-0. .Commodore AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 193