en dat nog steeds gebruikt wordt, vooral als toeristische attractie. Marathon In 1996 bestonden de moderne Olympische spelen honderd jaar. In Griekenland was men er in de jaren tachtig van uitgegaan dat dat eeuwfeest gevierd zou worden op de plaats van oorsprong, Athene. Daartoe bouwde men tussen 1980 en 1982 een nieuw Olympisch stadion. De Griekse premier Constantine Karamamlis Foto: Thomas A. Chrisohoidis hoopte zelfs dat de Olympische spelen voortaan altijd op dezelfde plek, in Athene dus, gehouden zouden worden, net als de spelen uit de oudheid. Kosten noch moeiten werden gespaard om er een groots Olympisch stadion van te maken. Het nieuwe stadion kostte een kleine tweehonderd miljoen gulden en zou de naam gaan dragen van de Griekse winnaar van de eerste marathon (in 1896), Spiros Louis. Het Spiros Louis Stadio heeft twee AJAX MAGAZINE APRIL 1999 In welk buitenlands stadion heeft Ajax zijn meeste Europa- Cupwedstrijden gespeeld? Een leuke vraag voor een Ajax-quiz. Het is twijfelachtig of veel mensen het juiste antwoord weten. Het antwoord is namelijk niet een befaamd stadion als het Olympisch stadion van München, Bernabeu, Estadio da Luz of Wembley, maar een stadion dat nota bene pas sinds 1982 in gebruik is: het Olympisch stadion van Athene, officieel bekend onder de naam Spiros Louis. Ajax speelde - met wisselend succes - maar liefst vijf keer in dit enorme stadion, dat overigens nog steeds wacht op een Olympische status. Ajax won er de Europa Cup 2, triomfeerde er over Panathinaikos maar speelde er vorig jaar oktober ook een enorm treurige pot (1-0 verlies) tegen Olympiakos Piraeus. 191

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 191