KATERN geklaverjast wordt met persoonlijke puntentelling, dus niet met vaste koppels. Dit keer zijn er geen problemen en als om klokslag twaalf uur de telefoniste van Hotel Suisse de tijd doorgeeft, is Ajax vijftig jaar oud. Kelners lopen op deze 'oudejaarsavond' rond met oliebollen. 63 cadeaus Op de ochtend van de verjaardag zelf, 18 maart, leggen Ajacieden kransen bij de graven van mede-oprichter Han Dade en de veel te jong overleden voetballer Wim Anderiesen. Om drie uur begint het echt, met een receptie in het stadion. Die staat gepland tot vijf uur, maar gelet op de enorme lijst van sprekers, die later in het clubblad verschijnt, moet ernstig rekening gehouden worden met een uitloop: maar liefst 59 mensen voelen zich deze middag geroepen een speech te houden. Daaronder Ajacieden als Daan Schalm (de latere perschef, nu sprekend namens de basketballers van Ajax), de heer La Fleur (supportersvereniging) en Nico Smith (medewerker van het Ajax-Nieuws). Maar ook vertegenwoordigers van de politie, de vlaggenleverancier of het gemeente vervoerbedrijf komen aan het woord. 'Als de Chef de Reception, De Jongh - onze ex- penningmeester - de zaak niet bekort had, zaten we er misschien nog', schrijft De Bruijn in het Ajax-Clubnieuws. Bij een feest horen cadeaus. De clubbladredactie telt er 63, waaronder kaas (van Alcmaria Victrix uit Alkmaar), drie sigarettendozen (trambedrijf), lepeltjes (Park herstellingsoorden) en een fauteuil (Olympisch stadion). Het mooiste presentje komt van de voetballers van Ajax 1, die vlak voor de 50ste verjaardag afdelingskampioen zijn geworden. De knaller van het 50-jarig jubileum vindt plaats in Krasnapolsky in de Warmoesstraat. Daar wordt onder regie van Johan Boskamp de jubileumrevue 'Ajax in 't goud' opgevoerd. De revue telt 49 taferelen, waarin ook de Ajax-vedetten uit die tijd als acteur te zien zijn. Zo speelt aanvoerder Joop Stoffelen de schutter Cupido en Guus Drager de 'kleine Ajax'. Ook Rinus Michels, Cor van der Hart en Gerrit Fischer staan op de planken. De revue wordt op zaterdag, zondag en maandag opgevoerd. Tot de aanwezige 'recensenten' behoort Phida Wolff van de Feijenoorder: 'Prachtig was het, Ajax, prachtig.' Op zondagmiddag is Feyenoord te gast in de Meer voor het spelen van een jubileumwedstrijd. De Rotterdammers winnen met 4-1. Ajacieden voeren hiervoor een geldig excuus aan: "ze hebben een revue in de benen. Fitter zijn de jeugdleden van Ajax die zonder spelfout de letters Ajax op het veld vormen, net als in 1934 bij de opening van het stadion. Adresseermachine De laatste gebeurtenis die verband houdt met het goude n jubileum is het opnieuw uitbrengen van het Ajax-clublied. Ajax-lid en platenhandelaar Jaap van Praag (ooit in het clubblad omschreven als een aanvaller van het vijfde die zo snel is dat hij zijn eigen voorzetten kan inkoppen) is de initiator achter de 78-toerenplaat, waarop aan één kant zijn broer Max de 'Ajax- Marsch' nieuw leven inblaast. Op de andere kant zingen Truce Speyk en Johan Boskamp 'Ga ja mee naar het Ajax- stadion', één van de populairste schlagers uit de revue. De spelers Jan Ditmeijer, Joop Stoffelen en Guus Drager assisteren Tony More van het Cocktail Trio op het feest ter ere van het 60-jarig bestaan. 180 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 180