KATERN Bierfuif in Bellevue bij het twaalfeneenhalfjarig bestaan. Dames zijn niet welkom. besloten dat een speciaal gevormde 'Regelingscommissie' een grote Ajax-fuif zal gaan organiseren. De Ajacieden, optimistisch als altijd, hoopten die fuif 'tegelijkertijd met een af ander kampioenschap' te kunnen vieren, zo meldt het clubblad van 15 februari 1918. In hetzelfde nummer wordt een 'geniaal musicus' gezocht die een clublied kan schrijven. Na een blik op de ranglijst laat het zich raden waarom die oproep juist op dat moment wordt geplaatst. Geheel volgens verwachting mag Ajax zich op 31 maart 1918 kampioen in zijn klasse noemen. In het 'houten' stadion in Amsterdam-Oost gaat na afloop van Ajax - Sparta (4-1) de kampioensvlag in top en klinkt, een primeur, het clublied 'De Ajax- Marsch'. Hoeden gaan jubelend de lucht in en 'een juichtoon dav're langs de velden'. De geniale musicus is een vanwege de Eerste Wereldoorlog naar het neutrale Nederland uitgeweken Belg, Emile Painparé. Tijdens een clubavond in café Oost-Indië zet de club haar trainer Jack Reynolds uitgebreid in het zonnetje. Het Engelse volkslied klinkt en Reynolds wordt bedolven onder bloemen en 'n fraaien chronometer'. Ajax' eerste kampioenenmaker houdt daarna een toespraak, waarin hij zich verontschuldigt Trainer Jack Reynolds aan de piano na het kampioenschap van 1935. van de Eerste Wereldoorlog waren promotie en degradatie eigenlijk niet mogelijk). In Café Oost-Indië aan de 'eigen' Middenweg wordt de terugkeer gevierd. Twee maanden daarvoor hadden de Ajacieden, na het veroveren van de NVB-beker, al het Rembrandtplein aangedaan om de revue 'Strandsirene' te bezoeken. Hoofdrolspeler Louis de Bree had de sfeer goed aangevoeld door de bekerwinnaars vanaf het podium te feliciteren. De Bree zou niet de enige artiest zijn die deze eeuw de spotlights zou delen met een feestvierend Ajax. 'n Fraaien chronometer Een jaar later barst het pas goed los. Geheel toevallig is op de Algemene Vergadering AJAX MAGAZINE APRIL 1999 173

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 173