Ajacieden op de AutoRAI In memoriam Tijdens de AutoRAI bezochten dagelijks Ajax-spelers de stands van sponsors Mitsubishi en Canal+. Op vrijdag 5 februari was de beurt aan Dani en Sunday Oliseh. Dani signeerde bij Canal+, Oliseh bij Mitsubishi. Dank! Langs deze weg wil ik graag iedereen hartelijk bedanken voor de bloemen, kaarten en andere vormen van belangstelling die ik mocht ontvangen tijdens de periode waarin ik door ziekte afwezig was. Inn Dalmuldpr Ajax - NEC Het heeft even geduurd, maar voor Ajax - NEC is nu een definitieve datum gevonden. De wedstrijd wordt gespeeld op woensdag 21 april, aanvangstijd 20.15 uur. Op 16 december 1998 overleed Co Verburgt op 83-jarige leeftijd. Co was 72 jaar lid van ons en zijn Ajax, een lidmaatschap dat hem immer een trots gevoel gaf. Na gevoetbald te hebben in de jeugd- en seniorenteams heeft hij zich ook na die sportieve periode zeer verdienstelijk gemaakt voor de club. Hij was o.a. lid van de Ajax-jazzband, was pianist op ons jaarlijkse Sinterklaasfeest voor de jeugd en leverde met diverse door hem geschreven liedjes een enorme bijdrage aan de grote '50 jaar Ajax-revue'. Het bekendste daarvan was 'Ga je mee, ga je mee naar het Ajax stadion, daar zit je zo gezellig met z'n twee'. Hij volgde zijn club intensief door vele wedstrijden te bezoeken, maar ook als hij in het buitenland was, bleef zijn belangstelling voor de resultaten van ons eerste team. Helaas kon hij gezien zijn gezondheid de laatste jaren minder komen, alhoewel hij ieder jaar op de Bordjesclubavond nog een vaste bezoeker was. Ajax verloor met hem een gewaardeerd clubman. Dat hij ruste in vrede. Op 20 januari jongstleden overleed Henk Kareis op 91- jarige leeftijd. Henk was 75 jaar lid van Ajax, een gebeurtenis die afgelopen november nog uitgebreid werd gevierd op ons sportpark de Toekomst. Ondanks zijn toen al minder goede gezondheid heeft hij die dag, met zijn echtgenote (ook 91 jaar), geweldig genoten. Henk speelde vele jaren in diverse seniorenteams maar was naast voetballer ook een verdienstelijk cricketer voor Ajax. Na zijn voetbal/cricketperiode werd hij scheidsrechter. Hij was een meer dan goede scheids, die tien jaar hoofdklasse amateurvoetbal floot en één interland, België - Frankrijk in Antwerpen. Henk is altijd een trouw Ajax-lid gebleven, die na zijn scheidsrechtersperiode altijd naar ons eerste kwam kijken. Ook was hij een vaste bezoeker van de jaarlijkse Ajax- bordjesclubavond. De laatste jaren werden zijn bezoeken aan Ajax minder gezien zijn achteruitgaande gezondheid en de reis Breda- Amsterdam v.v. Ajax verloor met hem een trouw lid. Dat hij moge rusten in vrede. André Kraan Doelnetten De doelnetten in de ArenA hebben absoluut geen uitstraling. Ze staan strak, zijn bijna onzichtbaar en de witte omranding op de grond is niet mooi. Een schot in het doel komt er zo ongeveer even hard weer uit, omdat het net zo strak gespannen staat als op een tennisracket. En dan dat vreselijke geluid erbij. Een goal verdient toch beter, zeker in de ArenA. Wat is er mooier dan een schitterende aanval van Ajax te zien eindigen in een doelpunt dat het net zo lekker geruisloos laat bollen? Neem een voorbeeld aan de netten van PSV. Die zijn goed zichtbaar, lekker diep en het balletje ploft er zo mooi in. Een doelnet dat uitnodigt om de bal erin te knallen verhoogt de aantrekkelijkheid en amusementswaarde van een wedstrijd, behalve natuurlijk als de tegenstander scoort. Maar ja, dan moet je gewoon een doelpunt meer maken dan de opponent. Marcel Huvbrechts, Zaandam

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 164