Ajax-taarten BMD: Benni, Mario en Dean Hoewel er dit seizoen hoogstwaarschijnlijk geen kampioenschap valt te vieren, is er volgend seizoen al bij voorbaat reden voor een groot feest. Op 18 maart 2000 viert Ajax namelijk het honderdjarig bestaan. Bij elk feestje hoort een taart en bij een Ajax-feestje hoort dus een Ajax-taart. In samenwerking met het bedrijf Ina's Cake Fantasies heeft Ajax Merchandising een jaar voor die heugelijke datum, afgelopen maart dus, het ontwerp voor een dergelijke taart op de markt gezet. Een groot aantal geselecteerde (banket)bakkers, verspreid over heel Nederland, heeft van Ajax toestemming gekregen om dit ontwerp te gebruiken. De bakkers, die te herkennen zullen zijn aan een raamsticker met daarop de tekst 'Officiële Ajax-taarten hier verkrijgbaar', mogen daarbij zelf kiezen voor de ingrediënten. Dus voortaan kunnen Ajacieden zelfs in hun appel- of chocoladetaart een rood-wit tintje proeven. De taarten zijn er in twee verschillende uitvoeringen. Een ronde voorzien van het Ajax-logo en een rechthoekige met Ajax-logo en verschillende afbeeldingen van mascotte Champy. Omdat de (banket)bakkers de mogelijkheid hebben om zelf de vulling te bepalen, kunnen de prijzen per (banket)bakker verschillen. Bij de een zal de ronde taart bijvoorbeeld ƒ30,00 kosten terwijl deze taart elders tien gulden duurder kan zijn. Voor de echte fans vast geen bezwaar, want hoe vaak maak je het nou mee dat een geliefde honderd wordt? sessie in de opnamestudio. Maar had zijn Oei, oei, oei, dat was me weer een loei nog een hoog alaaf-gehalte, BMD neemt de zaken serieus. Hun Midas Touch zou wel eens goud kunnen worden in het clubcircuit. De Ajacieden zingen namelijk de muziek waar ze zelf van houden, een mengeling van r&b, rap en soul. The Midas Touch is eigenlijk als grap ontstaan. Dean, Mario en Benni zongen het nummer ruim een half jaar geleden voor het eerst. In het tv-programma 'De regenjas' van Harry Vermeegen kwam het muzikale talent van het Ajax-drietal naar voren.The Midas Touch is een bestaand nummer, dat wij hebben geremixed,' vertelt leadzanger Dean Gorré. 'We hebben het refrein aangepast en de tekst en muziek meer body gegeven.' Twee jaar geleden trad de middenvelder op tijdens het voetbalgala van de WCS en als drummer speelde hij in diverse bandjes. Thuis kreeg hij muziek met de paplepel ingegoten. 'Zingen is mijn passie. Ik kom uit een muzikale familie, maar thuis mocht ik nooit zingen. Dat konden de anderen veel beter, vonden ze. Nu ben ik niet meer te stoppen,' lacht hij. Benni heeft de meeste ervaring met popmuziek. De Ajax-spits scoorde in Zuid-Afrika al een nummer één hit. Met rapper TKZee bestormde hij de hitlijsten met het nummer Shibobe, Zuid- Afrikaans voor 'poorten'. Al maanden staat het in de top-vijf. De cd-single werd twee maal platina; er gingen vorig jaar maar liefst 180.000 exemplaren van over de toonbank. Een dergelijk succes voor The Midas Touch lijkt onwaarschijnlijk, maar daar was het de leden van BMD ook niet om te doen. 'Niets mag voor de voetbalagenda wijken,' bezwoer Mario Melchiot. 'Het optreden in de Escape was absoluut eenmalig. Het voetbal gaat altijd voor.' Voor één keertje geen voetbal; een uitzondering voor Benni McCarthy, Mario Melchiot en Dean Gorré. Onder hun artiestennaam BMD presenteerden de drie Ajacieden begin februari hun cd-single The Midas Touch. Met eenzelfde souplesse waarmee ze voetballen, voerden de spelers hun danspassen uit in de Amsterdamse discotheek Escape. Een hoge noot in plaats van een dieptepass. Benni, Mario en Dean traden hiermee behalve op het veld ook op het gebied van de muziek in de voetsporen van Johan Cruijff. In 1969 was Cruijff de eerste Ajacied die zich liet verleiden tot een Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 163