'Eentje die nog kan voetballen ook.' De Vries is een speler, vindt trainer Cees Boot, 'met een gouden techniek die de bal altijd aan een touwtje heeft'. Hij wil nog weieens wat scheldwoorden in zijn mond nemen, maar hij heeft recht van spreken. De Vries heeft namelijk een imposante carrière achter de rug. De dertigjarige schaduwspits was negentien toen hij door Spitz Kohn naar Ajax werd gehaald. Een paar jaar later verliet hij de club om voor Stormvogels te spelen, maar hij keerde al na twee seizoenen terug. Aanvankelijk om in het eerste elftal te spelen, maar inmiddels speelt hij alweer drie jaar in het tweede. Een keer werd hij zelfs algeheel amateurkampioen met dat elftal. Dit seizoen zit een kampioenschap er niet in, denkt De Vries. Dat heeft met allerlei oorzaken te maken. De Vries: 'Het team heeft nog niet echt in een vaste samenstelling gespeeld. Er wordt veel gewisseld. Bovendien doen er vaak spelers uit het eerste mee, en die zijn niet altijd even gemotiveerd. Er is altijd wel wat aan de hand.' Verder is De Vries van mening dat Boot 'nog steeds niet streng genoeg is'. 'Daardoor denken sommige spelers soms nog wel te makkelijk. Ze denken: ik speel toch, en maken zich verder niet druk. De Routinier Ron de Vries, 'rechter- en linkerhand' van de trainer. opkomst bij de trainingen is nog steeds niet goed genoeg. Bij het eerste komen de spelers wel, maar bij ons zit de druk er niet op. Ze denken: we staan er toch wel in en zeggen af. Die instelling probeert Cees nu te veranderen.' Het siert Boot dat hij ook zelf het boetekleed aantrekt. 'Ik dacht dat ik het Leider Dolf van Zoest: 'Competitiewedstrijden blijken toch wat anders te zijn dan oefenwedstrijden.' met mijn sociale vaardigheden wel zou redden, maar aanvankelijk bleek dat ik toch te vriendelijk was. Er waren wat spelers die de mazen van het net probeerden te vinden. Leider Dolf van Zoest heeft mij onder het genot van een spa rood uitgelegd waar de fout lag. Hij vertelde me wat ik niet goed deed en dat heeft voor een flinke verbetering gezorgd.' Dat is ook de mening van De Vries. 'Het gaat duidelijk steeds beter. De nieuwe jongens beginnen nu ook het systeem te beheersen en de laatste tijd winnen we zelfs weer. Onlangs wonnen we zelfs van de koploper en dan zie je het team toch groeien.' Boot en De Vries spreken veel met elkaar. De trainer noemt zijn nummer tien zelfs 'mijn rechter- en linkerhand'. De Vries kan dat waarderen en vindt ook dat er een kern van waarheid in zit. 'Cees en ik communiceren inderdaad veel. We willen wat meer gezelligheid in het team brengen. Ik heb in al die jaren ondervonden dat teamspirit heel belangrijk is. Dat heeft namelijk zijn weerslag in het veld. Nu is dat er nog te weinig, maar Cees en ik proberen het erin te brengen door wat dingen buiten het voetballen te regelen. Zo willen we binnenkort gaan beachvolleyballen en moeten we vaker iets gaan eten of drinken.'

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 152