Onervaren elftal in sterke competitie ZATEKVAG 2 De doelstelling van het tweede zaterdagelftal is om elk jaar te zorgen voor een goede doorstroming naar het eerste. Het vlaggenschip heeft een groot verloop omdat er altijd veel scouts langs de lijn staan. Daarom moeten er jaarlijks veel spelers worden gehaald en die hebben als grote nadeel dat ze het systeem niet kennen. Het tweede moet door spelers te leveren die het systeem wel kennen, dat probleem verkleinen. De trainer, de leider en de routinier leggen uit waarom dat dit jaar niet meevalt. t hemeltergende gerinkel van een Ikker valt 'JHBtends al vroeg te fluisteren in het huis van Cees Boot. De gen uitwrijïlenjbpstaan, douchen, htbijten. Vervolgens kijkt de heer des huizes op de Mit Is het half zeven precies, dan weet hij dat het tijd is om naar zijn werk te gaan. Werken als vertegenwoordiger van een groothandel in gereedschap is leuk, maar ook zwaar. Vooral als je daarbij ook nog eens trainer bent van de zaterdag 2 en 3 van Ajax. Twee dagen in de week is Boot pas om elf uur 's avonds thuis. Dat zijn lange dagen, maar je zult zijn gezin niet zo snel horen klagen. Ze gunnen hem zijn verzetje. Bovendien zijn ze er inmiddels wel aan gewend dat vader Cees een druk baasje is. Tot voor kort was hij trainer van voetbalclub Diemen en hij is jarenlang leider geweest van de zaterdag 1 van Ajax. Tot vorig jaar eigenlijk. 'Ik was een van de grondleggers van de zaterdagafdeling,' vertelt Boot. 'Een van mijn doelstellingen was om als leider de hoofdklasse en eerste klasse te bereiken en dat is gelukt. Een keer door Erik Brouwer foto's Louis van de Vuurst onder Dirk de Groot en een keer onder Spitz Kohn. Mijn doelstellingen heb ik dus gehaald en de motivatie werd iets minder. Bovendien is er na een wedstrijd of een training ook zoiets als een sociaal gebeuren. Het drinken van een spaatje rood of een biertje. Dat gebeurde vorig jaar nauwelijks meer en dat begon ik te missen. De spelers waren een paar minuten na een training of wedstrijd al verdwenen. De gezelligheid was een beetje weg, ik was leider om het leider zijn. En ik heb altijd gezegd dat als het plezier zou verdwijnen, ik er direct mee zou stoppen.' Het was de bedoeling dat hij helemaal stopte, maar toen Henk Heyt zijn baan niet meer kon combineren met het trainerschap van het tweede, werd Boot gevraagd als zijn vervanger. Hij dacht 'Er zaten veel oud-eerste-elftalspelers in, die weliswaar heel goed waren, maar niet altijd konden trainen omdat ze bezig waren met hun maatschappelijke carrière. Een Na jarenlang leider van de zaterdag 1 geweest te zijn, is Cees Boot met ingang van het huidige seizoen trainer van het tweede en derde zaterdagelftal. 148 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 148