m mt^rni vraag, hoe hoog de score nog zou oplopen. Said Saïdi-Amor zorgde voor 3-0, na prima voorbereidend werk van Rogier Siemons, die met de bal aan de voet bijna het gehele veld was overgestoken en dezelfde speler zorgde ook voor de 4-0 eindstand, ditmaal uit een pass van Raymond Bennekers. Ajax boekte hiermee een prima resultaat, waardoor het terugkeerde in de kopgroep van de eerste klasse A. Stijgende lijn Tussen de competitiewedstrijden door was het eerste elftal van FC Volendam (bvo) te gast voor een oefenwedstrijd op de Toekomst. Het werd voor het team van Lloyd de Meza in actie in het door Ajax met 4-0 gewonnen duel tegen Amstelveen. Edmond Claus een nuttige ontmoeting, waarin met name in de eerste helft zeer goed partij geboden werd tegen de professionals uit Volendam. Alleen vanaf de penaltystip moest Dennis van der Wal zich voor rust gewonnen geven, toen Jeffrey Boekelaar zijn directe tegenstander tegen het gras had gewerkt. Na de pauze was het allemaal iets minder en dat werd mede veroorzaakt door de wisselingen die de beide trainers doorvoerden. Dat onze gasten uiteindelijk met 0-3 wonnen was eigenlijk alleen maar belangrijk voor de statistiek. Edmond Claus zag aan dit resultaat, dat hij met zijn ploeg de stijgende lijn blijft vasthouden en dat geeft alle hoop voor de toekomst. Helaas kwam dat in de thuiswedstrijd tegen SDV Barneveld nog niet tot uiting. Ajax speelde niet echt slecht, maar het was aanvallend een beetje machteloos. Reeds in het begin van de wedstrijd kreeg de ploeg een aantal kleine kansjes, maar met name Paulo Meijndershagen zag zijn kopbal, buiten bereik van de doelman, juist langs de verkeerde kant van de paal gaan. Aan de andere kant was SDVB ook in de aanval niet erg groots, maar toch slaagden zij erin doelman Dennis van der Wal eenmaal met een harde schuiver te passeren. Dat was de stand waarmee ook gerust werd. De wedstrijd bleef daarna erg spannend, maar met name aan Ajax-zijde begon men zich steeds meer af te vragen, wie van de voorwaarten zou moeten scoren. De een was net een stapje te laat, een ander was te gretig en gebruikte naast zijn voeten ook zijn handen om de tegenstander te passeren en moest dan weer worden teruggefloten. Helaas voor Ajax kwam er geen verandering meer in de stand en ging SDVB met de drie punten terug naar Barneveld. AJAX MAGAZINE APRIL 1999 147

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 147