Voor een deel van de spelers was Jan Olde Riekerink een onbekende trainer. Daarnaast werd Olde Riekerink in december ook nog eens trainer van het tweede elftal nadat Jan Wouters Morten Olsen opgevolgd had als coach van het Kevin Bobson behoorde tegen Telstar tot de doelpuntenmakers. Nadat Telstar begonnen was met eer eigen doelpunt, scoorden voor Ajax behalve Bobson Quansah (3), Ketting (2), Yakubu, Seedorf en Cruz. Abubakari Yakubu, hersteld van een gebroken neus, heeft tegen Telstar uitgehaald voor een verwoestend schot. eerste elftal. De vele veranderingen en verschuivingen en ook nog eens de blessures hadden de selectie niet de rust gegeven die vaak nodig is om mooie resultaten te boeken. 'We hebben de draad nu weer opgepakt,' zegt Harms. 'Eindelijk draaien we zoals het hoort. Iedereen voert zijn taak naar behoren uit en dat is vanzelfsprekend te merken in het resultaat.' Voor de eclatante overwinning op Telstar werd Heerenveen ook al met 6-1 verslagen. Eerder werden de Friezen in eigen huis al met 7-1 verpletterd. Gepaste trots Harms is opgelucht dat hij na zijn sombere geluiden in het begin van het seizoen volmondig kan zeggen dat het momenteel goed gaat met het elftal. Een paar maanden geleden riep hij nog dat dit het meest dramatische seizoen was in zijn jaren- en jarenlange leiderschap. Nu durft hij weer positief over de jongens te praten. 'In deze vorm gaan we de rest van dit seizoen weinig of zelfs geen punten meer verliezen.' Maar ook al wint de Al nu alle nog resterende wedstrijden, een hoofdprijs zit er niet meer in. Het kampioenschap lijkt een ver-van-mijn-bed-show geworden. Alleen een wonder zou Ajax nog met de hoogste eer kunnen laten strijken. Maar naar alle waarschijnlijkheid is een vierde plaats het hoogst haalbare. In het begin van het seizoen heeft de Al te veel punten verloren om het gat met Feyenoord, PSV en Vitesse nu nog te dichten. Maar hoe leuk het ook is om kampioen te worden, het is nooit het hoogste doel geweest bij de jeugd. Harms: 'De opleiding blijft belangrijker dan kampioen worden. En wie weet leveren we dit jaar veel betere spelers af dan we ooit gedaan hebben. Als er vier of vijf door kunnen stoten naar het tweede dit jaar, hebben we het goed gedaan. Ook dan kunnen we het seizoen met gepaste trots afsluiten. Maar zover zijn we nog lang niet. De lijn die we nu te pakken hebben, moeten we eerst vast zien te houden en dan zien we wel weer verder.' 136 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 136