Dat de A1 op de weg terug is bewees de 10-0 overwinning op Telstar, waarvan in de uitwedstrijd nog met 5-1 verloren was. favoriete club dragen. Mokoena had naast de toezegging om bij Ajax te komen voetballen, onder druk van zijn voormalige manager ook een contract getekend bij Bayer Leverkusen in Duitsland. Bij Leverkusen kon hij geld verdienen, bij Ajax was hij slechts amateur. Terwijl Mokoena liever in Nederland bleef was hij door de toezeggingen aan beide clubs niet speelgerechtigd. Lange tijd zag het ernaar uit dat Ajax de speler misschien wel kwijt zou raken. Met het contract bij Leverkusen was tenslotte veel geld gemoeid. Ajax liet het er niet bij zitten en legde de zaak voor aan de UEFA. Deze voetbalbond oordeelde uiteindelijk pas in de winterstop dat Mokoena toch voor Ajax mocht uitkomen. Daarmee kwam eindelijk een einde aan een maandenlange periode van onzekerheid. Het nadeel was wel dat Mokoena, die wel sinds het begin van het seizoen meetrainde, geen wedstrijdritme meer had. Maar daar leek de Zuid-Afrikaan volstrekt geen last van te hebben toen hij in actie mocht komen. De centrale verdediger debuteerde onlangs bij het tweede elftal en deed dat met verve. Ajax had er weer een topper bij. Naast Mokoena zit nog een groot talent bij de Al: Youssouf Hersi. Hij heeft eveneens een contract voor vijf jaar gekregen. De 16- jarige Hersi is pas zestien en speelt op het middenveld. Zowel Mokoena als Hersi is een aanwinst voor de Al. Zuivere hattrick Het spreekt vanzelf dat niet alleen het goede spel van deze twee spelers de prestaties van de ploeg op een hoger plan gebracht hebben. Een grote rol speelt ook dat de ploeg nagenoeg fit is. Zo heeft Abubakari Yakubu geen last meer van zijn gebroken neus en kan Kwame Quansah weer voor de volle honderd procent spelen. Hij liep in het begin van de competitie tijdens een wedstrijd tegen Willem II een scheurtje in de knieschijf op en was daardoor maanden uit de roulatie. Nu is hij helemaal terug en dat was meteen te merken in de competitie. In het duel op de Toekomst tegen Telstar deed hij weer flink van zich spreken. Terwijl Ajax in de uitwedstrijd nog met 5-1 verloor, won de ploeg van Jan Olde Riekerink nu met 10-0 en dat was mede door toedoen van Quansah. Harms: 'Het was natuurlijk duidelijk dat de jongens de afgang in de eerste helft van het seizoen niet nog een keer wilden meemaken. Het was Ajax- onwaardig om tegen die club een nederlaag te lijden. Natuurlijk had het er mee te maken dat de voorbereidingen van de ploeg niet optimaal waren, maar toch.' Gelukkig werd in de return orde op zaken gesteld. Binnen enkele minuten kwam de Al op voorsprong door een eigen doelpunt van Telstar. Daarna lieten de mannen van de toekomst zien dat zij het ook zonder hulp van de tegenstander konden. Na de 2- 0 van Jeroen Ketting scoorde Quansah een zuivere hattrick. Na de ruststand van 5-0 verdubbelde Ajax het aantal doelpunten nog eens. Nu waren naast nog eenmaal Ketting ook Abubakari Yakubu, Jürgen Seedorf, Kevin Bobson en Daniël Cruz aan de beurt. De Ajax-trein walste als vanouds over de tegenstander heen en boekte de voorlopig grootste zege van dit seizoen. Zo kende iedereen 'de Al van Ajax' terug in deze ploeg, die aan het begin van het seizoen niet alleen aan elkaar maar ook aan een nieuwe trainer had moeten wennen. fc- AJAX MAGAZINE APRIL 1999 135

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 135