Op volle kracht vooruit Het lijkt alsof een geheel nieuw elftal is opgestaan. Voor de winterstop dreigde de A1 van trainer Jan Olde Riekerink af te stevenen op de slechtste jaargang ooit, maar in de tweede helft van het seizoen werd alles anders. De prestaties logen er ineens weer niet om. Als vanouds werden de meeste tegenstanders verpletterd. Het vlaggenschip van de jeugdopleiding is terug van weggeweest. Het grote succes van de laatste tijd wordt Hporal ook tJHKchreven aan de buitenlanders in de selectie van het hoogste jeugdelftal. 'Zij presteren bijzonder goed,' liegt de leider vak de Al, Cas Harms met gepaste trots. Wi van die buitenlanders is de 18-jarige Aaron Mokoena. Het duurde even voor hij speelde, maar toen hij eindelijk mocht acteren werd hij in alle rood-witte armen gesloten. Mokoena werd JEU4P Al door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst zo goed bevonden dat hij van Ajax inmiddels een vijfjarig contract heeft gekregen. De Zuid-Afrikaan, een groot talent van Jomo Cosmos uit Johannesburg, is al geruime tijd onder de aandacht bij Ajax. Vorig jaar maart liep hij een paar weken stage bij de club. Daarna werd hem de aanbieding gedaan om als amateur naar Ajax te komen. In dat jaar zou hij zich moeten bewijzen. Na dit seizoen zou samen met hem bekeken worden of hij een contract zou krijgen. Maar in het begin van dit seizoen mocht hij niet het shirt van zijn Met een hattrick tegen Telstar liet Kwame Quansah blijken weer helemaal terug te zijn na zijn knieblessure, die hem maanden uit de roulatie hield. V vi 134 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 134