Slechts één wedstrijd AtJAK 1 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst De weergoden zijn ons ook in 1999 niet gunstig gestemd, want maar liefst vijf vastgestelde competitiewedstrijden konden door de overvloedige regen- en sneeuwval geen doorgang vinden. Het wordt voor de competitieleiding een aardige opgave om de nog te spelen duels in de resterende maanden te plannen. Pech achtervolgt Cedric van der Gun, die door een oude hlessure voorlopig uitgeschakeld is. aan zorgvuldig aanvalspel van onze tegenstander. Na een kwartier zette Babangida de bal voor en Darl Douglas maakte dankbaar gebruik van het twijfelen van de Vitesse-keeper door de bal met zijn hoofd te schampen. Weer een kwartier later was het 0-2. Terwijl Vitesse nog bezig was zijn verdedigende stellingen neer te zetten nam Peter Hoekstra snel een corner met Rody Turpijn. De laatste zette de bal voor en via Michael Lamey was het raak. In de 38ste minuut werd een schoonheid van een doelpunt gescoord. Cedric van der Gun zag, nadat hij de bal kreeg aangespeeld, in zijn ooghoeken Tijjani Babangida op volle snelheid gaan en in één beweging van achter zijn standbeen speelde hij de bal door naar de Nigeriaan. Vrij gekomen voor doelman Van Strien scoorde Babangida beheerst 0-3. Het leed was voor Vitesse nog niet geleden, want in de 45ste minuut blunderde de keeper op een verschrikkelijke manier door een schot van Quido Lanzaat door zijn handen te laten glippen. De drie A-selectiespelers, Peter Hoekstra, Tijjani Babangida en Tom Sier bleven in de rust achter in de kleedkamer. Omdat enerzijds Ajax het goede agressieve spel van de eerste helft niet kon continueren en anderzijds Vitesse wel zijn verdedigende Michael Lamey was tegen Vitesse een van de doelpuntenmakers. instelling had losgelaten maar in aanvallend opzicht geen vuist kon maken, was de tweede helft het aanzien niet waard. Er gebeurde werkelijk niets wat de moeite loonde om te beschrijven of het moet de blunder van debutant Aaron Mokoena zijn, die Vitesse in de gelegenheid stelde om de hatelijke nul van het bord te halen en de einduitslag op 1-4 te bepalen. Vermoedelijk hadden de oud-Ajacieden Jonh Veldman en Menno Willems hun rentree bij Vitesse na hun langdurige blessures iets anders voorgesteld. Samen met Marco De Marchi waren zij niet in staat om de wedstrijd naar hun hand te zetten. We hebben het wel eens anders meegemaakt op Monnikenhuize. De pech blijft Cedric van der Gun achtervolgen want voor de zoveelste keer moest hij vanwege het opspelen van een oude blessure voorlopig afhaken. Wij hopen voor hem dat hij voor eens en altijd verschoond blijft van zware blessures en wensen hem veel succes met zijn herstel. Succes wensen wij ook Rody Turpijn, die op huurbasis zijn geluk gaat beproeven bij De Graafschap. Na de winterstop begon Ajax 2 fris aan het tweede gedeelte van de competitie met de wedstrijd tegjjjjfitesse in Arnhem. Tijdens Hilversum-toernooi in de afgelopen zom|r had Max tegen de reserves van ViNHwen fiBelige nederlaag opgelopen en daf||fc eplgchitterend motief om sportief wraak te nemen. Peter Hoe^^Rn Tijjani Babangida zouden één helft meedoen en dat boezemde klaarblijkelijk zoveel ontzag in, dat het voor trainer Stanley Bish aanleiding was in de eerste helft zeer verdedigend te spelen. Het bleek achteraf niet zo'n gelukkige keuze, want met de rust stond Vitesse op een onoverbrugbare achterstand. Zoals voor de wedstrijd was afgesproken begon Ajax agressief aan de wedstrijd en Vitesse kon niets anders doen dan Ajax achterna lopen. De keren dat Vitesse in de buurt van onze goal kwam, waren te wijten aan nonchalance van Ajax en niet zo zeer AJAX MAGAZINE APRIL 1 999 123

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 123