overwinning had moeten opleveren. Jesper Gronkjaer was kort voor tijd dicht bij de winnende treffer, maar de lat redde Heerenveen van een nederlaag. Daardoor moest ons team toch weer twee verliespunten incasseren. Ontevreden gezichten natuurlijk na afloop, al was Jan Wouters dit keer wat beter gestemd over de getoonde inzet. Eerste competitiewinst Jan Wouters Op 21 februari zou NEC naar Amsterdam komen maar omdat door wat aanpassingen in het wedstrijdprogramma op die dag oorspronkelijk geen thuiswedstrijd van Ajax gepland stond, zag de burgemeester geen kans een en ander alsnog te regelen en moest hij de wedstrijd 'verbieden' wegens gebrek aan politiemankracht door verlofdagen. Dus had Ajax weer eens een weekend vrij en kon men zich gaan richten op het eerste thuisduel in 1999 op 28 februari tegen Sparta. Gelukkig was inmiddels de ziekenboeg aardig uitgedund. Alleen Dani en Tobiasen waren nog niet inzetbaar, terwijl gespeeld zou worden, wordt een nieuwe datum vastgesteld: 21 april. FC Twente-speler Niels Oude Kamphuis komt niet naar Ajax. De 21-jarige international van Jong Oranje geeft de voorkeur aan Schalke '04. Zondag 28 februari. Ajax wint in de Amsterdam ArenA met 5-1 van Sparta. Het is het eerste thuisduel sinds 13 december (Ajax - Heerenveen 0-0) en de eerste thuiszege sinds 11 november (Ajax - Roda JC 2-1). Gewond aan hoofd en schouder verlaat Shota Arveladze het veld, waarin hij nog wel even terugkeerde maar in de rust van de wedstrijd tegen Sparta bleef de maker van twee Ajax-doelpunten achter in de kleedkamer. Babangida, Oliseh en Benni vanwege interlandverplichtingen afwezig waren. Voor Ajax was de opdracht duidelijk. Er moest gewonnen worden maar ook Sparta had de punten hard nodig om enigszins uit de onderste regionen te klimmen. Historisch gezien was de kans voor Sparta om in Amsterdam te winnen niet groot. De laatste winst dateerde van tien jaar terug, terwijl men al zes jaar lang geen doelpunt meer had weten te scoren. Maar daar kwam dit maal verandering in. In Rotterdam hadden de Spartanen in de Kuip al eerder van onze ploeg gewonnen en omdat ons team nog niet bepaald getoond had echt op dreef te zijn was het nog maar afwachten welke kant het dubbeltje zou gaan vallen. En dat leek niet de goede kant op te gaan op het moment dat Sparta al vroeg in de wedstrijd de score opende. Nog voor de rust zorgde Shota Arveladze op aangeven van Mario Melchiot en Tom Sier dat de ploeg op voorsprong kwam. Jammer dat onze spits vervolgens door een onbesuisde actie gewond raakte aan schouder en hoofd. Hij kwam nog wel even terug in het veld, maar in de rust bleef hij in de kleedkamer achter. Wamberto nam zijn plaats in en verdiende al snel de prijs voor het missen van de mooiste kans van de wedstrijd. Op aangeven van Jesper Gronkjaer kwam de Braziliaan voor open doel, waar hij miste. Een polletje op de nieuwe grasmat moet het probleem geweest zijn. Zijn inbreng bij de derde goal door Dean Gorré was evenwel aanzienlijk. De lob van de gelukkig weer herstelde Jari Litmanen trof vervolgens net geen doel maar de daarop volgende inzet van Peter Hoekstra bracht keeper en bal in het net. Loon naar werken kreeg ten slotte Jesper Gronkjaer, de man of the match, die op eigen kracht de eindstand op 5-1 bepaalde. Hoe het allemaal verder gaat en welk succes Ajax dit jaar nog kan behalen, moeten we afwachten. Wie weet komt het allemaal nog goed. Eind april, in de volgende Kroniek, weten we meer. 106 AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 106