mm* type-Wouters lijkt uitgestorven,' verzuchtte onze trainer. 'Ik had het bovendien slechts tien minuten volgehouden.' Eigen opleiding De wederopstanding liet dus nog even op zich wachten en misschien waren de verwachtingen ook wel wat al te hoog gespannen. Ook Wouters heeft tijd nodig om de zaak weer op de rails te krijgen. Met de rust te bewaren, jezelf te blijven, niet op hol te slaan met paniekaankopen en te blijven werken aan de toekomst, moet de club op de weg terug komen. En ondanks allerlei berichten in de media kijkt de club wel degelijk naar de toekomst. Door te proberen spelers uit de eigen jeugd een kans te geven, maar dat zal nooit voldoende zijn. Het vastleggen van de Al- spelers Aaron Mokoena (Zuid-Afrika) en De wedstrijd tegen Heerenveen (2-2) had nogal te lijden onder de barre weersomstandigheden. Youssouf Hersi (Ethiopië) geeft al aan dat de ogen voor de eigen opleiding niet dicht zijn en het toevoegen van spelers als Richard Knopper, Brutil Hosé, Arno Splinter, Tim de Cler en Kofi Mensah aan de selectie van het eerste elftal wijst ook al in die richting. Dat deze jonge spelers nog niet honderd procent rijp zijn voor het spelen op het hoogste niveau spreekt voor zich. Dat waren Bergkamp en Litmanen in hun beginperiode ook niet, maar de talenten komen er wel aan. Geduld is een schone zaak. Friesland in de sneeuw Na het teleurstellende verlies in Enschede stond Ajax een nieuwe krachttoer te wachten. Uitwedstrijden tegen Heerenveen zijn nooit gemakkelijk tot een goed einde te brengen. Bovendien waren de weersomstandigheden nu niet bepaald ideaal. Flinke sneeuwval kort voor de wedstrijd beïnvloedde het spel behoorlijk. Voetballend waren de mogelijkheden dus beperkt, zodat het aankwam op strijd en juist met dat deel van het spel had onze ploeg al geruime tijd moeite. Ook de concentratie was het eerste kwartier niet voldoende aanwezig. Sunday Oliseh hielp de Friezen een hand om op voorsprong te komen. Het ongelukkig raken van de bal door de Nigeriaan bracht Ajax al vroeg in de wedstrijd op achterstand. In de eerste helft lukte het niet meer om de zaak weer recht te trekken, maar daarna kwam Ajax even los hetgeen resulteerde in een prima goal van Tijjani Babangida terwijl enige minuten daarna Sunday Oliseh z'n ongelukkige moment van het begin van de wedstrijd volledig deed vergeten door met een 'streep' van dertig meter in de kruising Ajax op een 2-1 voorsprong te brengen. Vervolgens ontspon zich een aardige en boeiende wedstrijd waarbij Heerenveen alle schroom van zich af gooide en volop de aanval zocht en dat beloond zag met de gelijkmaker (2-2) door een moment van onoplettendheid in onze achterhoede. Toch behield Ajax in het algemeen het betere van het spel, wat eigenlijk de 17 februari Op een ijsvlakte in het Abe Lenstra stadion spelen Ajax en Heerenveen met 2-2 gelijk. Voor Ajax scoren Babangida en Oliseh. De laatste maakt daarmee het eigen doelpunt goed waarmee hij Heerenveen al in de vierde minuut aan een voorsprong hielp. Vrijdag 19 februari Het eerste zowel als het tweede elftal traint op de Toekomst De belangstelling is groot doordat op het jeugd- en amateurcomplex talentendagen plaatsvinden. Maandag 22 februari Edwin van der Sar presenteert het televisieprogramma 'Voetbal Totaal'. Dinsdag 23 februari Het eerste elftal speelt op de nieuwe grasmat in de ArenA tegen het tweede. Vrijdag 26 februari Voor de wedstrijd Ajax - NEC, die oorspronkelijk op 21 februari AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 105