Benni schermt de bal af voor Kurt van der Paar. Tegen FC Twente kreeg de Zuid- Afrikaanse international in de voorhoede de voorkeur boven de nog licht geblesseerde Shota Arveladze. na een half uur onze aanval voor het eerst bij doelman Boschker verscheen. Ajax lukte het wel eerst op voorsprong te komen door Jesper Gronkjaer (0-1) maar zag geen kans deze stand lang vast te houden. Een missertje tussen Dean Gorré en Tom Sier Danny Blind, dit seizoen voor het laatst in het veld zijn aanwijzingen gevend, zal vanaf volgend seizoen Ajax de helpende hand bieden vanuit een nieuwe technische functie. gaf Twente de gelegenheid nog voor de rust langszij te komen. Vervolgens bleef Ajax steeds meer achter de feiten aanlopen zonder echt tot goede mogelijkheden te komen. En als dan even voor het einde de 2-1 valt, is het gebeurd en levert onze ploeg drie kostbare punten in. En dat was niet bepaald iets wat Ajax zich kon permitteren. Jan Wouters analyseerde de wedstrijd na afloop heel simpel: 'We hebben verloren door gebrek aan strijdlust en de wil om te winnen. Veel duels werden verloren, we waren te weinig aan de bal en als je ziet dat het voetballend niet gaat zullen de mouwen moeten worden opgestroopt om de strijd aan te gaan.' En wie anders dan onze trainer weet beter hoe dat is: de mouwen oprollen en ten strijde trekken. We kennen hem niet anders. 'Maar het Touch'. Vrijdag 12 februari De transfer van Gerald Sibon naar AZ ketst op het laatste moment af. Zondag 14 februari Ajax verliest de uitwedstrijd tegen FC Twente met 2-1. Het is de vierde nederlaag van het seizoen. De enige Ajax-treffer komt op naam van Jesper Gronkjaer, die zijn eerste doelpunt in een officiële wedstrijd van Ajax scoort. Dinsdag 16 februari Ajax contracteert de jeugdspelers Aaron Mokoena (Zuid-Afrika, 18) en Youssouf Hersi (Ethiopië, 16) voor vijf jaar. Gerald Sibon en Giorgi Kinkladze worden overgeheveld naar de selectie van het tweede elftal. Rudy Turpijn, afkomstig uit Ajax' eigen jeugdopleiding, wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan De Graafschap. Woensdag AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 103