kwaliteit helemaal of bijna helemaal uit je eigen gelederen te halen. Dat kan niemand. In het buitenland is dat idem dito, of het nu Arsenal, Barcelona Real Madrid of AC Milan is. Er zullen dus altijd aankopen gedaan moeten worden. Nu zal Ajax voor Hollandse begrippen in ieder geval financieel een rijke club zijn, maar in Europa ligt dat even anders want volgens het Britse voetbalblad Four-Four-Twodat de rijkdom van Europese voetbalclubs liet becijferen, staat Ajax als enige club uit Nederland bij de eerste twintig clubs. Met een omzet van 86,2 miljoen gulden in het seizoen 1996-1997 bezet Ajax de zeventiende plaats. Bovenaan staat Manchester United met 272,5 miljoen gulden, hoofdzakelijk vanwege een enorme financiële inbreng door merchandising. Dat moet ook de toekomst van Ajax worden maar dat zal nog even op zich laten wachten. Voorlopig heeft de club het druk genoeg met het vinden van de weg terug naar het Europese voetbal. FC Twente Na het bekersucces tegen Roda JC was het optimisme ten aanzien van een goede afloop van de eerste wedstrijd voor de competitie tegen FC Twente op 14 februari behoorlijk groot. De Tukkers zaten al een beetje in een dip, hadden in de laatste vijf wedstrijden slechts twee puntjes bij elkaar gesprokkeld en leken de weg even kwijt. 'Ik sta voor de zware opdracht om deze twijfelende ploeg weer aan het voetballen te krijgen,' zei trainer Hans Meyer een week eerder. 'Hoe? Dat moet je me niet vragen.' Hij had ook kunnen zeggen dat Ajax op het juiste moment naar Enschede kwam en dat het een mooie gelegenheid zou zijn voor z'n team om alle frustraties en tegenslag van zich af te spelen. Dus was er een hoge mate van strijd om de punten te verwachten. FC Twente deed dat wel, Ajax te weinig met verlies als resultaat. De dag begon overigens al slecht. Slechte weersomstandigheden zorgden voor mist en gladde wegen, vooral richting het oosten. Dat deed perschef David Endt onderweg naar Enschede in botsingen en glijpartijen belanden. Hij bracht het er gelukkig goed van af. 'En als Ajax nu nog wint, is mijn dag goed. Trouwens, die is toch al goed want ik ben nog gezond,' zo relativeerde onze redacteur het spelletje voetbal in het NOS Journaal. David gelukkig ongedeerd, maar zijn dag zal er echt niet beter op geworden zijn na het vernemen van het resultaat tegen FC Twente. Dat er in ieder geval veel strijd zou moeten worden geleverd leek evident en toch bleek dat onvoldoende tot het elftal te zijn doorgedrongen. Iedere tegenstander weet dat alleen maar van Ajax gewonnen kan worden met veel strijd, agressie en inzet. Voor de zoveelste keer liet nu FC Twente weer eens zien dat met veel strijd ook veel te halen valt. Dat Ajax te passief was bleek wel uit het feit dat pas voetbalcarrière te zullen zetten. Na twintig jaar betaald voetbal, waarvan dertien seizoenen bij Ajax, is dat op 37-jarige leeftijd ook niet zo'n gekke beslissing. Zijn afscheid zal vermoedelijk niet helemaal ongemerkt voorbijgaan, met hopelijk aan het eind van de rit toch een prijs op zak. Bekend is ook dat Danny Blind mogelijk voor Ajax niet verloren zal gaan. Met zijn kennis van de club en vooral het spelletje dat Ajax speelt, kan hij voor Ajax van grote waarde zijn, in welke hoedanigheid dan ook. Wil je, zoals Ajax, meedraaien aan de top van het Europese voetbal dan moet je over kwaliteit beschikken die erg hoog is, zelfs zo hoog dat het niet meer te doen is die De oefenwedstrijd tegen Lierse SK betekende voor Andrzej Rudy een weerzien met oude ploeggenoten als Stanley Menzo. de internationale Hall of Fame, in het Ajax Museum. Dinsdag 9 februari In de Amsterdam ArenA wordt begonnen met de aanleg van een nieuwe grasmat, de vierde van het seizoen. Kofi Mensah speelt tien minuten mee met Jong Oranje, dat met 3-0 van Jong Cyprus wint. Woensdag 10 februari De selectie traint op het ondergesneeuwde kunstgrasveld op de Toekomst. Het Nederlands elftal komt tijdens een oefenwedstrijd in Parijs tegen Portugal niet verder dan 0-0. Donderdag 11 februari De selectie traint in de Sporthallen Zuid. Onder hun artiestennaam BMD presenteren Benni, Mario Melchiot en Dean Gorré in de Amsterdamse discotheek Escape hun cd-single 'The Midas AJAX MAGAZINE APRIL 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 101