ontlenen, ik weet dat dit niet kan, want de uitdrukkingen zijn gemeengoed, eigendom van alles wat voetbalt of dat de afgelopen honderd jaar heeft gedaan. De meeste uitdrukkingen zijn een feest van herkenning, maar ik vraag me af of Co ooit compleet zal zijn. Niet alleen omdat er dagelijks nieuwe uitdrukkingen worden verzonnen, maar vooral omdat het verzinnen op talrijke plaatsen gebeurt. De gezegdes die ontstaan in de voetbalkantines van Appelscha tot Goes en van Enkhuizen tot Valkenburg zullen Co waarschijnlijk niet bereiken, want hij heeft ze opgepikt uit zijn eigen omgeving. Misschien moet hij een oproep doen en in datzelfde Algemeen Dagblad vragen of lezers uitdrukkingen kunnen opsturen. Alleen dan krijgt Co een compleet beeld van de verbale inventiviteit van voetballend Nederland, alleen dan ontstaat er een volledig vademecum van de Nederlandse voetbaltaal. De platjes van Vreijsen Bij vrijwel alle thuiswedstrijden die Johnny Dusbaba en Tscheu-la Ling bij Ajax speelden, zaten wij op de tribune. We waren graag geziene gasten in de Meer of het Olympisch stadion. Niet alleen omdat ons groepje van vier Hagenezen overliep van enthousiasme, maar ook omdat we met ons onvervalste Haags voor nogal wat hilariteit zorgden. De sfeer was in die dagen zoals het hoorde: klappen voor een mooie actie, kankeren als er iets misging, respect voor de tegenstander, maar vooral genieten. En vooral als Tscheu-la weer eens voor een hoogstandje zorgde of Johnny weer eens iemand helemaal uit de wedstrijd speelde. Dan gierde de trots door me heen, dan voelde ik hoe ik uitstraalde dat ik met ze had gespeeld, dan was het net of ik daar zelf liep, of ik degene was die mocht baden in de weelde van de bewondering. Ik liet natuurlijk ook merken dat ik ze goed kende. Als Tscheu-la zich dicht bij de zijlijn bevond waar wij zaten, stond ik op en schreeuwde: 'Tscheula, Foto: ANP Johnny Dusbaba, nog net in zijn Haagse tijd, passeert de op de grond liggende Piet Keizer in de wedstrijd Ajax - FC Den Haag op 5 mei 1974 (3-1). Het volgende seizoen speelde Dusbaba in Amsterdam. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 93 de verfbron nv 1 M

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 93