Sparta-selectie van dat jaar maakte ook Alfons Groenendijk deel uit. Zijn verblijf bij Ajax was op een grote teleurstelling uitgelopen. In zijn eerste seizoen in Amsterdam speelde hij precies zeventig minuten competitievoetbal. Na een jaar onder contract te hebben gestaan bij Manchester City voegde hij zich bij trainer Henk ten Cate, die Sparta het zo bekende frisse en aanvallende voetbal liet spelen. de spelers te zijn voor wie Ajax toch te hoog gegrepen was. Via omwegen kwam hij in 1985 bij Sparta terecht waar hij beter tot zijn recht kwam. Vijf jaar lang was Wijnberg vaste keus bij de Rotterdammers. Rob Alflen en Alfons Groenendijk zijn tot nu toe de laatste voetballers die na hun- Ajax tijd voor Sparta uitkwamen. Een slepende rugblessure leek in november 1993 een definitief eind aan de carrière van Rob Alflen te maken. Het onwaarschijnlijke gebeurde. In het amateurvoetbal knokte de Utrechtenaar zich terug in het profvoetbal. Hij kwam uit voor Vitesse en in het seizoen 1996-1997 stond hij onder contract bij Sparta. Van de was Suurbier weer even terug in Nederland om een jaartje bij Sparta te spelen. In de krachtmeting tegen zijn oude club bleef hij fier overeind en kregen Ajax- spelers als Arnesen, Lerby, Schoenaker en Kieft geen poot aan de grond bij de nog immer bedreven en fanatieke verdediger. Geert Meijer was een andere ex-Ajacied die in het begin van de jaren tachtig bij Sparta speelde. Vier jaar kwam de aanvaller voor Ajax uit toen hij nog voor het eind van het seizoen in 1979 mocht vertrekken naar het Engelse Bristol City. Daar hield hij het snel voor gezien, waarna hij een contract tekende bij Sparta. Ooit was Piet Wijnberg een talentvolle verdediger bij Ajax. Maar hij bleek een van Ajax en Sparta kwamen 138 keer tegen elkaar uit. Ajax won 75 wedstrijden en verloor er 32. De laatste competitie wedstrijd eind vorig jaar won Sparta met 2-0. De ontmoeting eindigde 31 keer onbeslist. (Gegevens: Wim Cassa, Sparta) De laatste oud-Ajacieden in het Sparta-shirt tot nu toe, Rob Alflen en Alfons Groenendijk. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 89