Wim Meutstege had vijf jaar bij Sparta gespeeld toen Ajax hem contracteerde. Op Spangen was Meutstege gevormd tot een van de meest veelbelovende verdedigers van Nederland. Hij maakte deel uit van jong Oranje, speelde in het militaire elftal en werd uiteindelijk zelfs geselecteerd voor het Nederlands elftal. Voor het WK in Argentinië in 1978 viel hij echter net buiten de selectie. In zijn laatste jaar bij Sparta maakte hij indruk in de Meer. Op 11 september 1976 bracht Sparta de latere landskampioen een gevoelige 1-3 nederlaag toe. Toch wist ook Wim Meutstege het niet echt bij Ajax te maken. Hij kreeg het aan de stok met trainer Cor Brom. Aan het eind van zijn tweede seizoen kon Meutstege naar een andere club uitzien. De jaren negentig In de jaren negentig vertrokken twee verdedigende Sparta-spelers richting Amsterdam. In de zomer van 1994 tekende de 23-jarige linksbenige Winston Bogarde een contract bij Ajax. De robuuste speler had indruk gemaakt op Van Gaal door het in de laatste editie van Sparta - Ajax Frank Rijkaard behoorlijk moeilijk te maken. Ofschoon Bogarde bij Sparta vooral als aanvallende middenvelder op links speelde, reserveerde Van Gaal voor de oud- Spartaan de linksachterpositie. Een enkele AJA\ MAGAZINE FEBRUARI 1999 keer stelde de Ajax-trainer Bogarde als verrassing zelfs in de spits op. Bogarde won met zijn nieuwe werkgever de Champions League en de wereldbeker en groeide uit tot een van Europa's beste vleugelverdigers. Zijn overgang naar AC Milan was dan ook niet verwonderlijk. Geheel anders verging het John Veldman, die in 1996 zijn opwachting maakte. Zijn verblijf in de ArenA liep uit op een drama. De voortekenen waren bepaald niet gunstig geweest. In een van zijn laatste wedstrijden voor Sparta tegen Ajax kreeg zijn club er genadeloos van langs. Ajax speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen en won met 8-0. En als Van der Sar, bij wijze van grap door de supporters 87 Ex-Spartaan Bogarde in Sparta; Terwijl Gérard de Nooijer zich ontfermt over Peter Hoekstra, kan John Veldman opruimen. De wedstrijd, gespeeld op 21 januari 1996, kende een ruststand van 3-2 voor >parta. In de tweede helft bracht Peter Hoekstra Ajax op gelijke hoogte, 3-3, en dat was ook de eind t and. Het duel kreeg een onsportief staartje toa oud-Spartaan Winston Bogarde (maker van hat doelpunt dat Ajax op 1-1 bracht) op weg naar de Ajax-bus werd uitgescholden. De getergde Bogarde reageerde erop en met moeite kon een handgemeen worden voorkomen.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 87