werd er twee keer gelijk gespeeld. Sparta kwalificeerde zich in die jaren twee keer voor UEFA-Cupvoetbal. Met als grote verrassing de uitschakeling van het destijds gerenommeerde Hamburger SV in 1983. Persoonlijk hoogtepunt voor Spartaan Danny Blind was ongetwijfeld zijn uitverkiezing door bondscoach Rinus Michels voor het Nederlands elftal. Heel Sparta zag vol trots Blind in het voorjaar van 1986 in de basis tegen Schotland en West-Duitsland staan. Toen een ongeïnspireerd spelend Ajax aan het eind van dat seizoen op Spangen met duidelijke cijfers tegen Sparta onderuitging, kon niemand meer om Danny Blind heen. Ook Johan Cruijff niet. In de zomer van 1986 haalde de Ajax-trainer de talentvolle rechtsback naar Amsterdam. Blind wist het altijd kritische Amsterdamse publiek direct te overtuigen van zijn kwaliteiten. De Zeeuw verdrong in korte tijd international Sonny Silooy van de rechterkant en beleefde met Ajax een droomjaar. Met een jong en onervaren team kreeg Cruijff het voor elkaar in 1987 de Europa Cup 2 te winnen. Voor Blind werd de finale in Athene echter een deceptie. Daags voor de wedstrijd moest hij op de training met een blessure afhaken. Louis van Gaal en andere trainers Tijdens zijn jaren bij Sparta verkeerde Danny Blind in het gezelschap van een medespeler die gezichtsbepalend zou worden voor het Ajax van de jaren negentig. Louis van Gaal was van 1979 tot de zomer van 1986 een van de toppers van Sparta. In het begin van zijn carrière had Van Gaal nog voor Ajax gespeeld, maar daar bracht het niet verder dan het tweede elftal. In de strijd om de spitspositie in de hoofdmacht maakte hij geen schijn van kans tegen Johan Cruijff. Bij Sparta zou Van Gaal echter zijn draai volledig vinden. In acht jaar speelde hij 282 officiële wedstrijden voor de Rotterdammers. Zijn carrière bij Sparta kwam niettemin langzaam op gang. Trainer Barry Hughes kon het niet bepaald vinden met de ook toen al zeer eigenwijze gymleraar uit a A MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 84