Litmanen Helsinki, met aan het water de regeringsgebouwen, is aanlegplaats van grote cruiseschepen. weinig meer over en besloten werd om Helsinki als nieuwe hoofdstad te gebruiken. Er wonen een half miljoen mensen in Helsinki. De stad is dus niet zo groot en ook daardoor heel geschikt om wandelingen in te maken. Het centrum is gezellig. Er valt ook op architectonisch gebied heel wat te zien. Bijvoorbeeld de regeringsgebouwen, die vlak aan het water van de haven liggen, en verscheidene kerken. Natuurlijk staan er in Helsinki ook gebouwen die ontworpen zijn door de beroemde Finse architect Alvar Aaltonen. Vanuit Helsinki is het ook goed mogelijk om grotere en kleinere boottochten te maken, bijvoorbeeld naar Stockholm, Tallin, Turku en Aland. Helsinki is ook de aanlegplaats voor grote cruiseschepen. Op sportief gebied is het Olympisch stadion interessant. Niet alleen vanwege de Foto: Fins Verkeersbureau Foto: Fins Verkeersbureau architectuur maar ook vanwege het standbeeld van een van de grootste Finse atleten, Paavo Nurmi. Dat standbeeld staat voor het stadion. Vanuit Helsinki kun je diverse tochten naar het merengebied maken. Eigenlijk moet je beginnen in Lahti, mijn geboorteplaats. Wanneer je van daar naar het noorden rijdt, in de richting van Jyvaskyla, kun je genieten van de prachtige natuur. Bossen en meren, hier en daar een dorpje. Een andere route gaat vanaf Lahti naar Mikkeli en Kuopio. Een tocht vanuit Helsinki naar het noorden langs de westkust kan ik ook aan bevelen, via Hanko naar Turku, Pori en Oulu. De kustlijn is niet te vergelijken met die van Nederland. Het is rotsachtig. Door zulke reizen leer je wel het echte Finland kennen. Het Finland van de kleine plaatsjes en dorpen.' Half miljoen zomerhuisjes 'Ik had het er al over dat veel Finnen in de zomer in eigen land blijven. Vanwege de ruimte en het grote aanbod aan natuurschoon is dat niet zo gek. Finland heeft een bevolking van vijf miljoen en er zijn meer dan een half miljoen zomerhuisjes! Die zijn er in alle maten en soorten, luxe zomerhuisjes en eenvoudige modellen. Maar vrijwel allemaal zijn ze WÊÊsmm AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 63