Het van Jari VVV AfJAK Finland Finland een vakantieland? Voor onze eigen Amsterdamse Fin Jari Litmanen gaat dat niet zo op. Voor hem betekent een reis naar zijn vaderland over het algemeen een weerzien met familie of het spelen van een wedstrijd met het nationale elftal van 'Suomi'. Toch weet Jari best wat Finland te bieden heeft. Zomerse meren, winterse landschappen, stedenschoon en folklore. Desgevraagd leidt Jari Litmanen de lezers van Ajax Magazine rond in zijn land, Finland. 'Iedereen weet geloof ik wel dat Finland ook Het Tand van Duizend Meren wordt genoemd. Begrijpelijk want ik geloof niet dat je ergens anders zoveel meren kunt vinden. Maar de meren zijn niet de enige attlactie van mijn land. Het toerisme stond Mb niet zo erg lang geleden op een ■scheiden pitje maar tegenwoordig weten steeds meer buitenlanders de weg naar Finland te vinden. Het is iets heel anders dan bekende vakantiegebieden als Spanje, Griekenland, Italië of Portugal. Maar juist omdat het 'anders' is, heeft het een eigen bekoring, een aparte charme. De Finnen 62 door David Endt zelf gaan in de zomertijd in minder groten getale naar het buitenland. Het is dan in Finland de mooiste periode. Dan is het groen. Finland is een schoon land en in de zomer kan het warm zijn. In de late herfst en de vroege winter trekken veel Finnen naar de warme gebieden om daar vakantie Foto: Louis van de Vuurst te vieren, maar wanneer het bij ons echt winter is, dan zoeken ze de winterportplaatsen in Finland weer op.' Helsinki 'Maar laat ik beginnen in onze hoofdstad, Helsinki. Wanneer je die stad bezoekt, moet je dat in de zomer doen. Helsinki is de hoofdstad van Finland maar dat is het nog niet zo lang. Zo'n honderd jaar geleden was Turku de hoofdstad maar bij een enorme brand ging die stad, die bestond uit vrijwel alleen maar houten huizen, in vlammen op. Van de stad was AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 62