12e jaargang nr. 5 februari 1999 Ajax Magazine verschijnt 9 keer per jaar Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp Telefoon: 023-563 54 34 Fax: 023-563 30 54 Website: www.temabv.nl. Productie: Albert Aandeweg Hoofdredacteur: Michel Sleutelberg Redactie: Raymond Bouwman, David Endt, Erol Erdogan, Marcelle van Hoof, Erik Somers (beeldredactie) Medewerkers aan dit nummer: Carel Berenschot, Jeroen van den Berg, Herman Bosschieter, Jiri Büller, Thijs Damsma, Henri Goldsman, Wim Heisterkamp, Reina Hemmes, Rick de Leeuw, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, llona Oerlemans, Scato van Opstall, Rik Planting, Felix Rottenberg, W.F. Schoevaart, Remco Stunnenberg, Simone Tacx, Klaas Vos, Chris Willemsen Fotografie: Tessa Posthuma de Boer, Wanda Tuerlinckx, Sander Veeneman, Louis van de Vuurst, Yvonne Witte Vormgeving: Vriedesign/John de Vries Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst (Edwin van der Sar, Winston Bogarde), Tessa Posthuma de Boer (Kofi Mensah), Wanda Tuerlinckx (Rimko Haanstra), Yvonne Witte (Barcelona). Lithografie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen Druk: Roto Smeets Utrecht Distributie: Aldipress Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Erik Jansen, Pascal Jonkman, Sven Oud Abonnementen: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u zich tot wederop zegging abonneren op Ajax Magazine. Een jaargang Ajax Magazine bestaat uit 9 nummers. Voor vragen is de abonnee service dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonneeservice is 023-5638681 Ajax Magazine verzamelband: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u de Ajax Magazine verzamelband 1998-1999 bestellen. Het is bovendien mogelijk verzamelbanden van eerdere seizoenen te bestellen. Voor vragen kunt u bellen met de abonneeservice, dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonnee service is 023-5638681 Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever 100 Terug naar de club van Danny Blind Op bezoek bij Racing Club Souburg, de Zeeuwse amateurvereniging waar het voor Danny Blind allemaal begon. 'Het scheelde echt een slok op een borrel of Danny meedeed of niet.' 32 De visie van Jan Wouters Het poldermodel heeft een nieuwe voorman. Jan Wouters weet dat hij geen gemakkelijke taak op zich heeft genomen. Ajax hoopt op Wouters. En andersom. 44 Kofi A/Vensah De rechtsback greep dit seizoen zijn kans in de hoofdmacht en stond die plaats niet meer af. De killersmentaliteit van een Ghanese tijger. 82 De nauwe banden tussen Sparta en Ajax Het tenue, het logo, de Engelse inslag, de gedeelde rivaliteit met Feyenoord en de transfers, er is veel dat Ajax bindt aan de club met de langste historie in het betaalde voetbal. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999 10 Edwin van der Sar Elke keer als Ajax weer een prijs gewonnen had, stroomden de pleinen vol. Het feestvieren werd bijna een sleur. Heeft Edwin van der Sar er wel voldoende van genoten? 92 De stinkasem van Johnny Dusbaba Of: waarom Co Adriaanse met het verzamelen van zijn voetbaluitdrukkingen is begonnen in Den Haag. 24 Ajax Cape Town Ajax bracht de winterstop door met een trainingskamp in Zuid-Afrika, waar een nieuwe club werd opgericht met de naam Ajax Cape Town. Een fotoreportage.

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 4