1. Terug in Greenpoint Stadion, waar Tijjani Babangida wordt verwelkomd door Nigeriaanse fans. 2.15 januari 1999,11.45 uur. Een historisch beeld. Frank de Boer raakt voor het laatst als Ajacied de bal. Een dik uur later zou de transfer van van Frank en Ronald naar Barcelona definitief beklonken worden. 3. Terwijl de broers op weg zijn naar het vliegveld van Kaapstad, wordt elders het glas geheven. Niet op het vertrek van de tweeling maar op de kwaliteit van de Rieslinger van wijnproeverij Neethlingshof in Stellenbosch waar (v.l.n.r.) Pim van Dord, Jari Litmanen, Fred Grim, Danny Blind en David Endt van de eerste vrije middag genieten. 4. Diner op 16 januari in restaurant D'Vijff Vlieghen met tweede van links Raphael Supusepa, die na het vertrek van Frank en Ronald de Boer de selectie is komen aanvullen. 5. Na de ochtendtraining staat de middag van de 17de januari in het teken van een trip naar Kaap de Goede Hoop. Wil Coort, Heini Otto, Jan Pruijn, Bob Haarms en Toon Elferink laten zich op deze zuidelijke punt van het Afrikaanse continent vereeuwigen. 6. Op de terugweg van de Kaap naar het hotel doet Ajax de pinguin-enclave van Boulders Beach nabij Simonsstad aan. Richard Knopper legt een bewoner van de kolonie zijn fotografische wil op. 7.17 januari. Ook Benni verlaat Ajax... Hij gaat naar Johannesburg om zich bij de selectie van Baf ana Bafana te voegen. 8. Maandag 19 januari. Edwin van der Sar en Andrzej Rudy zijn gereed voor de excursie naar Robbeneiland, het eiland waar de huidige president van Zuid-Afrika, Nelson Mandela, vele jaren in gevangenschap doorbracht. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 29